Odkomarzanie: Tysiąc hektarów za 2,5 miliona

  • 19.06.2019, 08:32 (aktualizacja 19.06.2019, 10:57)

Podziel się:

Oceń:

Odkomarzanie: Tysiąc hektarów za 2,5 miliona Fot. AŁ
Gminy w powiecie mieleckim ponownie muszą przeanalizować koszty akcji odkomarzania terenów po powodzi, jaka miała miejsce pod koniec maja.

Do poniedziałku (17 czerwca) gospodarze gmin mieli podać do urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie informacje na temat wielkości obszarów planowanych do oprysków, jak również spodziewane koszty tych operacji. Z przekazanych raportów wynikało, że na terenie 9 gmin powiatu opryskom należy poddać 21 205 ha gruntów, co kosztowałoby blisko 4,8 mln złotych. Najwięcej terenów planowanych do odkomarzania zgłosiła Gmina Wiejska Mielec, wskazując na łączny obszar 6000 ha, co kosztować miało 2,1 mln zł.

Zdaniem Lucyny Podhalicz, Wicewojewody Podkarpackiego ze względu na bezpieczeństwo, w tym na ludzi, środowisko oraz zwierzęta należy ponownie przeanalizować obszar oraz koszty prowadzonych działań.

Przedstawione ponownie w dniu wczorajszym (18 czerwca) dane zbiorcze kwalifikują, według wójtów, obszar już tylko 9335 ha oraz koszt w wysokości 2,5 mln zł.

Jeżeli przedstawione przez wójtów Powiatu Mieleckiego nowe dane wraz z opiniami właściwych służb zostaną zaakceptowane, będą mogły rozpocząć się prace w terenie.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe