Kontynuacja działań w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

  • 16.06.2019, 13:22 (aktualizacja 16.06.2019, 13:27)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

 Kontynuacja działań w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” fot. KPP Mielec
Policjanci kontynuują spotkania w ramach kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. W bieżącym tygodniu mieleccy funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Wampierzowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.

Mielecka inauguracja kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” odbyła się 2 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Mielcu. Tam funkcjonariusze we współpracy z Poradnią Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu, zorganizowali spotkanie w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Mieleccy policjanci kontynuują działania w ramach kampanii podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. W bieżącym tygodniu policjanci przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej w Wampierzowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu.

Policjanci zapraszają uczniów i nauczycieli do włączania się w działania w ramach kampanii, która trwa do 31 grudnia 2019 roku.

K. Radoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe