Dużo hałasu o nic. Rada Powiatu przyjmuje stanowisko przeciwko LGBT

  • 15.06.2019, 11:25 (aktualizacja 15.06.2019, 12:38)
  • red.
Podziel się:
Oceń:
Dużo hałasu o nic. Rada Powiatu przyjmuje stanowisko przeciwko LGBT fot. SzB
Już na poprzedniej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni spierali się o deklarację LGBT. Radny Głaz zgłosił wtedy projekt przeciwko wprowadzaniu deklaracji w powiecie mieleckim.

Sprawę jednak, po długich sporach, odłożono na następną sesję, która odbyła się w zeszły piątek, 14 czerwca.

Radni z kolacji rządzącej chcieli powołania specjalnej komisji, która ustaliłaby treść stanowiska Rady. Radny Adam Jastrząb przygotował już nawet wstępny projekt. "Każdy człowiek niezależnie od wielu i płci, pochodzenia rasowego, statusu materialnego, pozycji społecznej, przynależności narodowej, państwowej i religii ma serce i duszę, jest osobą i z tego tytułu zasługuje na pełny, bezwzględny szacunek" - głosi stanowisko Razem dla Ziemi Mieleckiej.

 

- Po to żeśmy chcieli powołać specjalną komisję, w skład której weszliby wszyscy przedstawiciel klubów, żeby tą treść zmienić w stosunku do tej, co jest. Niektóre sformułowania z stanowiska zaproponowanego przez PiS przypominają mi epokę gomułkowską - powiedział Marek Paprocki, przewodniczący Rady.

Zbigniew Tymuła  zgłosił jednak wniosek o zmianę porządku obrad i zamiast powołania komisji, głosowanie nad tekstem oświadczenia przygotowanego przez radnego Głaza. Wniosek poparli radni klubu PiS i został on wprowadzony w życie.

Na mój wniosek zmieniony został porządek obrad dzisiejszej sesji Rady Powiatu Mieleckiego. Już dziś odbędzie się głosowanie nad zaproponowanym przez klub PiS stanowiskiem „Powiat Mielecki wolny od LGBT”, nie będzie powołania komisji i przeciągania w czasie tej ważnej dla mieszkańców powiatu kwestii - napisał Tymuła na swoim facebookowym profilu.

Ostatecznie więc radni głosowali nad tym samym projektem, co do którego nie mogli się przekonać na ostatniej sesji, i on został przyjęty głosami 19 radnych. 5 wstrzymało się od głosu, jeden głosował przeciw.


Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy – zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego – nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polaków i Polek. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia „LGBT”.
1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców.

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (niekiedy słusznie zwanej po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Deklarujemy, że Powiat Mielecki w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, pamiętając o 1053 latach od chrztu Polski, 100 latach od odzyskania niepodległości Polski i 29 latach od odzyskania samorządności Polaków i Polek.

red.

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Gość
Gość 16.06.2019, 09:01
Gratuluję odwagi. Tak trzymać
Tomek.
Tomek. 16.06.2019, 01:27
Brawo, racja,tu nie ma nad czym debatować.
Moralność tkwi w naszych sercach, nie w ustawach. Tolerancja ma swoje granice. Dla LGBT nie ma dla niej miejsca.
Tato swoich dzieci.
Gość
Gość 19.06.2019, 04:34
Co jeśli twoje dziecko okaże się homoseksualne?
Antoni
Antoni 16.06.2019, 00:04
Nawet głupie żarty powinny być bardziej wiarygodne. Nie uwierzę, żeby ktokolwiek kto jest absolwentem przynajmniej szkoły podstawowej mógł wysmażyć taką "deklarację" :(
Kas
Kas 15.06.2019, 22:12
Witaj nowe średniowiecze!
Tolek
Tolek 15.06.2019, 21:14
Dziekuje Panie Zbyszku w imieniu moich dzieci
wertu
wertu 15.06.2019, 19:03
Kto odpowie za uniewaznione konkursy????
Dominik
Dominik 15.06.2019, 18:23
Brawo niech cała Polska idzie za waszym przykladem
azotoxus
azotoxus 15.06.2019, 14:44
I dobrze!
Ddd
Ddd 15.06.2019, 14:17
Latarnicy, homopropaganda, gorszyciele... Co to za teksty są. Chyba nie ma w Mielcu większego niedouczonego niż Tymuła...

Pozostałe