Uczniowie z Podkarpacia najbardziej finansoaktywni

  • 12.06.2019, 18:30
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z Podkarpacia najbardziej finansoaktywni fot. pixabay.com
Tegoroczna edycja konkursu Finansoaktywni została rozstrzygnięta, wśród finalistów są uczniowie Szkół Podstawowych w Harcie i Cmolasie.

Kapituła konkursu „Finansoaktywni" wybrała 10 najlepszych projektów filmowych, wpisujących się w tegoroczne hasło konkursu "Rozumiemy podatki". Zwycięskie zespoły pochodzą z 6 województw, a nagrodzonymi filmami z województwa podkarpackiego zostały:

 „Podatki wokół nas" – autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie oraz „Esemesowo-podatkowo" – autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Harcie.
Wyróżnienia dedykowane uczniom  Szkoły Podstawowej w Cmolasie wręczył Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kolbuszowej Pan Jan Kochanowicz. Z kolei dyplomy dla uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Harcie przekazane zostały uroczyście przez Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie Pana Bogdana Selwę. Naczelnicy pogratulowali uczniom zwycięstwa, nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli  za ich wkład i zaangażowanie w realizację projektu.

Laureaci konkursu wezmą udział w uroczystym Finale, który odbędzie się 13 czerwca br. w Warszawie. Ważnym punktem dwudniowej wycieczki do stolicy będzie wizyta w Pałacu Prezydenckim, a dodatkową atrakcją spotkanie z  ambasadorem programu - Youtuberem Maciejem „Sheo" Ejsmontem.

Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna edycja skierowana była do 6., 7. i 8. klas szkół podstawowych, a jej misja brzmiała: Rozumiemy podatki.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie dowiedzieli się, m.in. czym są podatki, jakie są ich rodzaje, dlaczego je płacimy i co dzięki nim zyskujemy. Cele programu zostały wsparte atrakcyjnymi materiałami edukacyjnymi, dopasowanymi do oczekiwań nastolatków.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe