CBA wkroczyło do szkół. Poszło o pieniądze z ministerstwa

  • 12.06.2019, 10:08 (aktualizacja 12.06.2019, 15:53)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

CBA wkroczyło do szkół. Poszło o pieniądze z ministerstwa
Agenci CBA zatrzymali właścicielkę sieci szkół licealnych i policealnych, działających na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Chodzi o wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia pieniędzy z Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W trakcie śledztwa zebrano materiał, który świadczy o tym, że właścicielka składała nieprawdziwe dane  w zakresie zarówno ilości osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć, jak również ich indywidualnego w nich uczestnictwa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu.

Nadal trwają czynności procesowe oraz badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych.

 

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808.

Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje  rozwojowy charakter śledztwa.                       

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe