Straż Miejska na poletkach. Będzie strzegła porządku

  • 11.06.2019, 14:18
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Straż Miejska na poletkach. Będzie strzegła porządku Fot. UM w Mielcu
Wandale nie śpią. W ostatnich dniach płonęło dwa kolejne poletka ekologiczne, w tym jedno przy ul. Wspólnej w Mielcu. A zaledwie kilka dni wcześniej strażnicy miejscy zajmowali się niebezpiecznymi odpadami, które także znalazły się w poletku.

Straż Miejska w Mielcu rozpoczęła kontrole i będzie sprawdzać, jak mieszkańcy przestrzegają regulaminów segregacji śmieci. W kontrolach takich bardzo pomocny okazał się monitoring.

  – Kilka dni temu dzięki monitoringowi udało się zidentyfikować osobę, która przywiozła do poletka przy ulicy Konfederackiej odpady budowlane i niebezpieczne. Takie odpady powinny trafić do jednego z dwóch Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jakie mieszkańcy Mielca mają do dyspozycji na terenie miasta – powiedział Arkadiusz Misiak, komendant Straży Miejskiej w Mielcu.

Jeden z PSZOKów funkcjonuje na terenie starego wysypiska śmieci przy ulicy Wolności, a drugi przy ulicy Targowej. Można tam bezpłatnie zostawić zarówno śmieci zbierane na poletkach ekologicznych (np. plastik, papier, szkło), jak również inne  odpady (np. wielkogabarytowe, budowlane i niebezpieczne)

Kontrole poletek ekologicznych są bardzo potrzebne. Nie tylko dlatego, że wciąż wybuchają na nich pożary, ale również dlatego, że zamieniane są w dzikie wysypiska śmieci.   

Osoby lekceważące regulamin funkcjonowania poletek ekologicznych lub dopuszczające się aktów wandalizmu muszą się liczyć z konsekwencjami karnymi.

MW

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe