Chorzelów się roztańczy. Jarmark ludowy już w najbliższą niedzielę

  • 10.06.2019, 14:57
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Chorzelów się roztańczy. Jarmark ludowy już w najbliższą niedzielę
XII Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów 2019” odbędzie się już w najbliższą niedzielę na terenach parafialnych Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

W tegorocznej edycji Jarmarku udział zapowiedziało ponad 15 zespół folklorystycznych i kapel ludowych. Na chorzelowskiej scenie wystąpią między innymi: ZPiT „Mali Rzeszowiacy” - 2 grupy taneczne, Kapela „Rzeszowiacy”, ZPiT „Wiercany”, ZPiT „Familia”, KL „Familia”, ZPiT „Markusy”, ZPiT „Mały Łańcut” - 2 grupy taneczne, ZPiT „Łańcut”, KL „Łańcut”, KL „Pogórzanie”, GF Ziemi kolbuszowskiej, ZPiT „Chorzelowiacy”.

W tym roku prezentacje konkursowe odbywać się będą w dwóch kategoriach wykonawczych kapele ludowe oraz zespoły taneczne. Ze względu na ilość uczestników zespoły taneczne dodatkowo podzielono na cztery kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-15 lat, 16-19 lat, 20 lat i powyżej

Poza wydarzeniami zaplanowanymi na scenie przez cały czas na specjalnych stoiskach prezentowane będą wystawy rękodzieła ludowego oraz rzemiosła. Biżuteria skórzana, wiklina papierowa, stroje ludowe, miody, meble artystyczne oraz decoupage to tylko niektóre z atrakcji jakie dodatkowo przygotowali organizatorzy. Jarmark będzie też okazją do spróbowania tradycyjnych potraw regionalnych, a dla najmłodszych czekać będzie dmuchany plac zabaw. Po raz pierwszy na chorzelowskiej scenie z koncertem wystąpi, także Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Program:

14.00 - otwarcie Jarmarku,

14:30 - prezentacje konkursowe I i II kategorii wiekowej,

17:00 - ogłoszenie wyników I i II kategorii wiekowej,

17:30 - prezentacje konkursowe III i IV kategorii wiekowej,

18:30 - koncert ZPiT „Rzeszowicy” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu,

19:30 - ogłoszenie wyników III i IV kategorii wiekowej,

20:00 - zabawa taneczna - Zespół „FOKUS”

 

Tegoroczną edycję wydarzenia patronatem honorowym objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wójt Gminy Mielec Józef Piątek. Partnerem wydarzenia po raz drugi zastało Województwo Podkarpackie.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe