Powiatowe Warsztaty z Ochrony Przeciwpowodziowej MDP [FOTO]

  • 08.06.2019, 15:12 (aktualizacja 08.06.2019, 15:22)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

Powiatowe Warsztaty z Ochrony Przeciwpowodziowej MDP [FOTO] Fot. K.Radoń
W ubiegłym miesiącu w Glinach Małych odbyły się Powiatowe Warsztaty z Ochrony Przeciwpowodziowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięło w nich udział 73 młodych druhów i druhen z 13 MDP działających przy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu mieleckiego.

Młodzi strażacy pozyskiwali wiedzę przy kilku tematycznie utworzonych stanowiskach, m.in. z zakresu budowy wałów z worków z piaskiem i technik ich układania, obsługi pompy szlamowej, pompy o dużej wydajności, sprzętu wodnego, hydraulicznego, a także zasad udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji.

Przejściowa burza zmusiła organizatorów do szybszego zakończenia ćwiczeń na stadionie. Niemniej jednak dokończone one zostały na terenie Szkoły Podstawowej w Glinach Małych. Dodatkową atrakcją była nauka strażackich piosenek oraz miła niespodzianka w postaci pokazu iluzjonisty. OSP Gliny Małe oraz samorząd gminy Borowa zadbały o poczęstunek dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów, co sprzyjało międzygminnej integracji młodzieży.

K. Radoń

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe