Mielecka policjantka opiekunem drużyny Tahiti podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA

  • 05.06.2019, 15:22 (aktualizacja 05.06.2019, 15:29)
  • K. Radoń

Podziel się:

Oceń:

 Mielecka policjantka opiekunem drużyny Tahiti podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA
Mielecka policjantka jest opiekunem drużyny Tahiti podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 Poland 2019. W turnieju udział biorą 24 reprezentacje z wszystkich kontynentów, z których każda ma swojego policyjnego opiekuna. Mecze rozgrywane są od 23 maja do 15 czerwca, na stadionach w sześciu miastach. Policjanci aktywnie uczestniczą w zabezpieczeniu mistrzostw i zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom.

Z celu wyłonienia kandydatów spośród policjantów, zostało przeprowadzone postępowanie kwalifikacyjne. Wytypowano 24 funkcjonariuszy, którzy pełnią funkcję oficerów łącznikowych do spraw bezpieczeństwa, akredytowanych przy reprezentacjach narodowych uczestniczących w turnieju. Głównymi zadaniami TSLO (Team Security Liaison Officer) jest całodobowa opieka nad reprezentacjami w obszarze bezpieczeństwa, ścisła współpraca ze sztabem reprezentacji, przedstawicielami Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, z lokalną Policją oraz wymiana informacji z Centrum Operacyjnym Komendy Głównej Policji.

Jednym z oficerów łącznikowych była policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu asp. Anna Rymanowska – Osobliwy, która towarzyszyła reprezentacji Tahiti podczas ich pobytu w Polsce. Praca TSLO wymagała pełnej dyspozycyjności, znajomości języków obcych oraz umiejętności pracy w środowisku międzynarodowym.

Asp. Anna Rymanowska – Osobliwy w Policji służy 14 lat. Obecnie jest funkcjonariuszką Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To nie pierwszy raz kiedy angażuje się ona w policyjną współpracę międzynarodową. Policjantka już dwukrotnie dbała o bezpieczeństwo polskich turystów podczas ich wakacyjnego pobytu w Chorwacji w 2016 roku oraz Bułgarii w 2017 roku. 

K. Radoń

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe