Animacja dla amatorów historii regionu

  • 04.06.2019, 09:52
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Animacja dla amatorów historii regionu
7 czerwca (piątek) o godzinie 17:30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się projekcja filmu „Sklep Schaittra” Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z twórcą filmu.

Wstęp na projekcję jest bezpłatny. Wejściówki dla wszystkich zainteresowanych do odbioru czekają na portierni Wojewódzkiego Domu Kultury.

 

Sklep Schaittra

.Autorzy animacji zapraszają na wizytę w sklepie Ignacego Schaittera (Kościuszki 7, obecnie kawiarnia „Murzynek”). W Rzeszowie mawiano, że „w sklepie Schaittrów wszystko można kupić”, a Ignacy to wyborny kupiec, etymolog, społecznik, doceniony już za życia jak Honorowy Obywatel Rzeszowa (1875). Przedsiębiorstwo Schaittrów o 170-letniej tradycji przetrwało pożar miasta w 1842 roku i dwie wojny światowe, unicestwione przez komunistyczne władze Polski. Bohaterom filmu głosu użyczają aktorzy rzeszowskich teatrów, odgłosy tłumu na galicyjskiej ulicy odtworzyli studenci z Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Muzykę stworzył Jacek Chrobak.

Długość: 13 min

Rok produkcji: 2018

Reżyseria: Bartosz Babelski

Produkcja: BabelskiFilm

 

Film powstał w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej, programu mającego na celu utrwalenie w postaci filmów dokumentalnych wydarzeń, miejsc i ludzi związanych z Podkarpaciem. Program służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

 

MW

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe