Tygodnik Regionalny Korso nr 23/2019

  • 03.06.2019, 17:28
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 23/2019
Powódź to nie tylko zalane domy, zniszczone uprawy, przerwane wały... To też historie ludzi, którzy z drżeniem serca patrzyli na zbliżającą się wodę, to pomoc setek strażaków i ochotników. Co odsłoniła spływająca wielka woda?

Myśliwiec odwołany
Rada Nadzorcza Miejskiego Zarządu Budynku Mieszkalnych zebrała się w ostatni piątek i odwołała Jana Myśliwca z funkcji prezesa spółki. Tak kończy się sprawa kontrowersyjnego zatrudnienia byłego już radnego miejskiego i wcześniej wiceprezydenta Mielca.

 

Ktoś podpala kontenery w Mielcu
W ostatnich dniach na terenie naszego miasta doszło do kilku przypadków podpaleń i dewastacji pojemników służących do segregacji odpadów komunalnych. Sprawa została zgłoszona już na policję.

 

Nieszczęśliwy skok
2 czerwca (niedziela) w Chorzelowie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem dwóch spadochroniarzy. Jeden z mężczyzn był nieprzytomny. Obaj zostali zabrani do szpitala.

 

Tak się decyduje w Mielcu
"Czy tak powinna wyglądać mielecka spółdzielczość?" - maila o takim tytule otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu. Zaniepokojony czytelnik, podpisujący się jako Spółdzielca Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zauważył, że bardzo duże grono mielczan zamieszkuje w blokach należących do tej właśnie spółdzielni. Czy nie powinni więc zainteresować się, jak wygląda organizacja walnych zgromadzeń, które decydują o sprawach najważniejszych dla ich mieszkań?

 

Prezydent wprowadza zmiany. Niektórym to się nie podoba
W ostatniej sesji rady miasta w czwartek, 23 maja, prezydent Jacek Wiśniewski dokonał zmian w budżecie. Wprowadzono szereg inwestycji. Radnym opozycji to się nie podoba. Uważają, że to niepotrzebne wydatki, które powiększają zadłużenie miasta.

 

SOR: mity, dezinformacja i brak lekarzy
Trudno znaleźć w szpitalach miejsca "trudniejsze" niż szpitalny oddział ratunkowy. Tłumy pacjentów, z których nawet 60-80 proc. nigdy nie powinno tu trafić, brak lekarzy, a w końcu wynikający z tego stres chorych i personelu. Zebraliśmy najważniejsze informacje o działalności mieleckiego SOR-u.

 

Co zostało po wielkiej wodzie
Powódź to nie tylko zalane domy, zniszczone uprawy, przerwane wały... To też historie ludzi, którzy z drżeniem serca patrzyli na zbliżającą się wodę, to pomoc setek strażaków i ochotników. Co odsłoniła spływająca wielka woda? Udaliśmy się w drogę po powiecie, żeby sprawdzić, jak radzą sobie mieszkańcy. Co mówią władze i jakie mają pomysły na unikanie takich sytuacji w przyszłości.

 

Piłka ręczna
PGNiG Superliga zostaje w Mielcu!
Chyba na drugim końcu Polski było słychać, jak kamień spada z serc szczypiornistów Stali Mielec. W drugim barażu o utrzymanie pokonali Nielbę Wągrowiec 29:25 i zostaną w PGNiG Superlidze, choć niedawno byli nad przepaścią.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe