Festiwal Dziedzictwa Kresów w Rzeszowie

  • 31.05.2019, 09:13
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Festiwal Dziedzictwa Kresów w Rzeszowie fot. podkarpackie.pl
Już w najbliższą środę (5 czerwca) w Rzeszowie odbędzie się cykl wydarzeń poprzedzających jedną z największych imprez kulturalnych na Podkarpaciu, jaką jest Festiwal Dziedzictwa Kresów 2019. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

O godz. 10.00 w sali audytoryjnej urzędu marszałkowskiego odbędzie się inauguracyjne spotkanie edukacyjno-szkoleniowe dla kadry pedagogicznej z zakresu popularyzacji polskiego dziedzictwa kulturowego wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej pod nazwą Kultura pamięci o dawnych Kresach „Kresy w polskiej świadomości narodowej – dziedzictwo i współczesność. O godz. 13.00 na placu przed urzędu będzie miała miejsce akcja promocyjna „Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej”

Dzień później, w czwartek (6 czerwca) o godz. 10.00 w auli V-1, budynek „V” Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się spotkanie  edukacyjne dla społeczności akademickiej (studentów i wykładowców) z zakresu popularyzacji polskiego dziedzictwa kulturowego wschodnich ziem dawnej Rzeczypospolitej pod nazwą - Kultura pamięci o dawnych Kresach „Dziedzictwo odkrywane – dziedzictwo przywracane”.  O godz. 18.00 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z cyklu „Kultura pamięci o dawnych Kresach”.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe