Krystyna Sołek: Trwa kolejna kontrola Kronospanu

  • 28.04.2016, 12:30 (aktualizacja 01.05.2016 12:54)
  • Monika Świetlińska
Podziel się:
Oceń:
Krystyna Sołek: Trwa kolejna kontrola Kronospanu PWiOŚ
Krystyna Sołek, od 14 lat związana z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Rzeszowie, 11 kwietnia powołana została na nową szefową instytucji. Rozmawiamy z nią o pracy poprzedniczki, o planach na WIOŚ i przede wszystkim o tym, jak walczyć z zanieczyszczeniem powietrza w Mielcu.

Jak długo jest Pani związana z WIOŚ?
Z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Rzeszowie związana jestem od ponad 14 lat, jednak całe moje zawodowe życie, a jest to 27 lat, wiąże się z zagadnieniami ochrony środowiska. Po ukończeniu kierunkowych studiów na Politechnice Rzeszowskiej zaczęłam pracę w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Przeworsku, później kierowałam oczyszczalnią ścieków, a następnie jako wiceburmistrz Przeworska również zajmowałam się tymi sprawami. Od 2002 roku pracuję w WIOŚ w Rzeszowie najpierw jako inspektor, później jako zastępca naczelnika Inspekcji w Rzeszowie, a od 11 kwietnia mam zaszczyt pełnić funkcję Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Jak Pani ocenia pracę poprzedniczki?
Bardzo trudno jest mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie do mnie należy ocena pracy poprzedniej pani dyrektor. Należy to do kompetencji Wojewody Podkarpackiego oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Więcej w 17 numerze Korso

Monika Świetlińska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe