Raport powodziowy: Sytuacja stabilna. Coraz mniej wody.Mamy zdjęcia z policyjnego Black Hawka [FOTO]

  • 26.05.2019, 16:42 (aktualizacja 26.05.2019, 16:49)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Raport powodziowy: Sytuacja stabilna. Coraz mniej wody.Mamy zdjęcia z policyjnego Black Hawka [FOTO]
Działania straży w ostatniej dobie koncentrowały się przede wszystkim na pompowaniu wody z zalanych piwnic, budynków oraz posesji, udrażnianiu zatkanych przepustów drogowych oraz ograniczaniu rozlewisk poprzez układanie worków z piaskiem. Straż pożarna dostarcza także niezbędnego sprzętu w tym wysokowydajne pompy. Na miejscu pracują również wody polskie.

Do późnych godzin nocnych trwało wczoraj sprawdzane w terenie tego, jak wygląda aktualnie sytuacja i jak postępują prace mające na celu uszczelnianie i zabezpieczenie niektórych odcinków wałów oraz to, w jaki sposób udzielana jest pomoc mieszkańcom. Wojewoda podkarpacki wraz z komendantem wojewódzkim PSP oraz władzami lokalnymi odwiedzili powiaty, w których w ostatnim czasie sytuacja wyglądała najgorzej.

 

Fala kulminacyjna na podkarpackim odcinku Wisły na granicy z województwem małopolskim przebiega spokojnie - z tendencją spadkową. Kulminacja w chwili obecnej minęła gminę Baranów Sandomierski i jest ciągle monitorowana. Kontynuowane są cały czas prace uszczelniające i dociążające wały tam, gdzie stwierdzono takie potrzeby. Sytuacja na pozostałych rzekach w województwie podkarpackim jest stabilna. Stany ostrzegawcze przekroczone są jeszcze na ośmiu wodowskazach, ale wszędzie z tendencją spadkową.

 

Helikopter policyjny dziś także kontroluje powiat mielecki. Działania policjantów mają na celu przede wszystkim sprawdzanie, czy wszystkie wały wytrzymują napływ wody. Mamy zdjęcia z niedzieli 26 maja. 

SzB.

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe