Sytuacja w Wadowicach już się stabilizuje. Mamy najnowsze fakty

  • 24.05.2019, 11:33 (aktualizacja 24.05.2019, 13:17)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Sytuacja w Wadowicach już się stabilizuje. Mamy najnowsze fakty
Wojsko zasypało już groble zabezpieczającą stawy hodowlane w Izbiskach. Teraz działania służb są prowadzone przede wszystkim w Wampierzowie, Kawęczynie, Kosówce oraz Wadowicach Dolnych, gdzie w dalszym ciągu jest droga nieprzejezdna – informuje nas mł. bryg. Łukasz Kapinos, zastępca komendanta mieleckich strażaków.

Jak udało się nam dowiedzieć - dziś w Gminie Wadowice Górne występują już tylko lokalne podtopienia. Pozytywne są tez prognozy pogody, bo nie pada. 

– Woda nieznacznie opada, to są centymetry. Teraz pompujemy wodę w Wadowicach Dolnych do rzeki Zgórskiej, do czasu otwarcia się śluzy. Jeśli doprowadzimy do tego, że wszystkie drogi w Wadowicach Górnych będą przejezdne odstąpimy od pompowania, bo woda zejdzie naturalnie śluzami. 

Mówi mł. bryg. Łukasz Kapinos

loadingŁaduję odtwarzacz...

Posłuchaj wypowiedzi wójta Michała Deptuły

loadingŁaduję odtwarzacz...

SzB

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe