[NAJNOWSZE WIECZORNE INFORMACJE] Izbiska: Woda przerwała groblę zabezpieczającą stawy hodowlane

  • 22.05.2019, 18:07 (aktualizacja 22.05.2019, 23:20)

Podziel się:

Oceń:

[NAJNOWSZE WIECZORNE INFORMACJE] Izbiska: Woda przerwała groblę zabezpieczającą stawy hodowlane Fot. K. Radoń
W Izbiskach w gminie Wadowice Górne woda przerwała groblę zabezpieczającą stawy hodowlane. W miejscowości Suchy Grunt częściowo osunął się wał przeciwpowodziowy.

NAJNOWSZE INFORMACJE:

Po zmierzchu do Izbisk przyjechało wojsko. Mają ze sobą amfibię. Najpilniejszym zadaniem jest zasypanie pękniętej grobli na stawach hodowlanych. Helikopter, który zrzucał piasek i gruz z powietrza o zmierzchu zakończył pracę. Obecnie wyrwę zasypują strażacy. W Izbiskach pracuje ich około stu.


W Izbiskach woda wypływająca ze stawów przez powstałą wyrwę zalewa pobliskie gospodarstwa. Woda nie sięga wyżej jak po kolana. 

Na miejscu pracuje śmigłowiec, który w pobliże grobli zrzuca big bagi, czyli duże worki z piaskiem i kamieniami. Strażacy starają się zabezpieczyć wyrwę. 

Z kolei w Suchym Gruncie wał nie wytrzymał naporu wody i częściowo się osunął.

Najnowszy apel wójta gminy Wadowice Górne Michała Deptuły:


W związku z prowadzoną akcją przeciwpowodziową apelujemy do wszystkich pełnoletnich mieszkańców gminy o ochotnicze włączanie się do działań związanych z umacnianiem wałów przeciwpowodziowych ! Każdy zainteresowany może włączyć się do działań prowadzonych przez OSP. Tylko wspólnym wysiłkiem obronimy nasze wsie!

 

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe