Debata policjantów z mieleckimi seniorami

  • 20.05.2019, 17:49
  • BW
Podziel się:
Oceń:
Debata policjantów z mieleckimi seniorami fot. KPP Mielec
W miniony piątek w budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu odbyła się debata Policji z członkami Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda oraz zaproszeni goście z instytucji współpracujących.

W piątek w sali konferencyjnej SP nr 7, odbyła się debata Policji z członkami Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie było wynikiem współpracy pomiędzy Uniwersytetem, którego prezesem jest Elżbieta Kwiatkowska oraz policjantami z mieleckiej komendy.

W debacie pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze, zadbaj o siebie” wzięli udział: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu Agata Ćwięka, przedstawiciel mieleckiego MOPS-u Joanna Boryczka-Szęszoł, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Michał Nowak oraz Radca Prawny Paweł Wojciechowski.

Tematem debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych w Mielcu i na terenie powiatu. W spotkaniu udział wzięli bardzo doświadczeni i cenieni w środowisku goście. O przemocy wobec seniorów mówiła Joanna Boryczka – Szęszoł – przedstawiciel MOPS, Powiatowy Rzecznik Konsumenta wygłosił prelekcję pt.:”Senior świadomym konsumentem – bezpieczne zawierane umów”. Podczas spotkania głos zabrał również radca prawny, który rozmawiał z uczestnikami o testamentach i sprawach spadkowych. Profilaktyk z KPP Mielec st. sierż. Ewelina Ziemba w rozmowie z seniorami dotknęła tematów bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym i przestępstw najczęściej popełnianych na szkodę osób starszych.

Słuchacze mieli też możliwość dyskusji z policjantami o nurtujących ich problemach, chętnie dzielili się spostrzeżeniami, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno w Mielcu jak i na terenie powiatu. Policjanci chętnie odpowiadali na pytania członków Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Piątkowe spotkanie było esencją głównych założeń programu profilaktycznego "Bezpieczny Senior” realizowanego przez mieleckich policjantów, a także jedną z wielu debat pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe