Aktywiści z całego kraju docenili mielecki protest o czyste powietrze z 2018 roku! [FOTO]

  • 19.05.2019, 17:22 (aktualizacja 20.05.2019, 09:36)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Aktywiści z całego kraju docenili mielecki protest o czyste powietrze z 2018 roku! [FOTO] fot. K. Tańcula W imieniu mieszkańców Mielca - nagrodę odebrała Kinga Bielec
W sobotę w Łodzi - podczas IV Kongresu Kuźni Kampanierów przyznano nagrodę dla organizatorów mieleckiego marszu protestacyjnego z 2018 roku, który miał wyrazić niezadowolenie mieszkańców z działalności firmy Kronospan. W imieniu mieleckich aktywistów nagrodę odebrała Kinga Bielec.

Kongres Kuźni Kampanierów zorganizował "INSPIRO - Instytut Spraw Obywatelskich" i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi. W kongresie uczestniczył także Krzysztof Tańcula z Mielca, który w panelu dyskusyjnym opowiedział o specyficznej sytuacji Mielca i o protestach organizowanych przez mielczan. 

Moment wręczenia nagrody

Kongres "Kuźnia Kampanierów" to spotkania i rozmowy aktywistów z całego kraju, którzy dbają o dobro wspólne, np. zieleń, powietrze, czy transport publiczny. Podczas spotkania wręczono nagrody "Kuźni Kampanierów" za 2018 rok. 

W gronie wyróżnionych za najlepszą lokalną kampanię społeczną wyróżniono mieszkańców Mielca (organizatorów protestu z marca 2018 roku) za to, że zaangażowali w swoje działanie wszystkich, którym nie podoba się stan środowiska w Mielcu. 

- Przyznajemy nagrodę za podjęcie walki z Goliatem. Za podjęcie tematu, który postawił zadanie lokalnemu układowi sił. Za wyprowadzenie na ulice 1/4 miasta. Za zmuszenie firmy do wprowadzenia zmian na lepsze. Za zjednoczenie mieszkańców i to nie tylko swojego miasta, ale również innych miast w których Kronospan działa. Za wytrwałość, odwagę, poświęcenie dla dobra wspólnego. Nagroda trafia do Mielca - do organizatorów protestu z ubiegłego roku - powiedziała Paula Lota z Kuźni Kompanierów

 

  

SzB.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
bravo
bravo 24.05.2019, 13:34
Tak trzymać! Ten zakład to jedna wielka porażka.
Czarny
Czarny 21.05.2019, 08:26
Ale jesteście naiwni!. Zakład był w trakcie modernizacji i zakładania filtrów, gdy konkurencja uznała, że trzeba go zniszczyć. Stąd protesty i wszystkie inne akcje. Inspiracja i pomoc w organizacji jest w jednej z firm konkurencyjnych, a ci ludzie to tylko pionki w całej grze.

Pozostałe