Świetna wiadomość dla uczniów. Rok szkolny będzie jeszcze krótszy

  • 19.05.2019, 14:20
  • A. Łysoń

Podziel się:

Oceń:

Świetna wiadomość dla uczniów. Rok szkolny będzie jeszcze krótszy Fot. pixabay.com
Rok szkolny zakończy się wcześniej niż zostało to zaplanowane. Ostatnim dniem pójścia do szkoły będzie środa, 19 czerwca.

Zgodnie z wcześniejszymi planami rok szkolny powinien zakończyć się w piątek 21 czerwca. Ale dzień wcześniej wypada święto Bożego Ciała, czyli dzień wolny od zajęć szkolnych. W związku z takim ułożeniem się dat w kalendarzu rodzice kierowali prośby do Ministerstwa Edukacji Narodowej o skrócenie roku szkolnego o dwa dni. Dodatkowy dzień wolny umożliwiłby wcześniejszy wyjazd na wakacyjny wypoczynek. Do próśb rodziców pozytywnie ustosunkował się premier Mateusz Morawiecki.

Premier o swojej decyzji skracającej rok szkolny poinformował w sobotę podczas spotkania w Zawierciu. Stwierdził, że rząd chce postąpić jak najbardziej praktycznie.

 - Zrobimy zmianę w rozporządzeniu i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę - powiedział premier. Świadectwa i tak już będą powystawiane - dodał szef rządu..

 W związku z podjętą decyzją wakacje zaczną się już w środę 19 czerwca i będą najdłuższymi w ostatnich latach.

A. Łysoń

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe