Odeszła najstarsza mieszkanka Podkarpacia. Siostra zakonna miała 108 lat

  • 16.05.2019, 09:33
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Odeszła najstarsza mieszkanka Podkarpacia. Siostra zakonna miała 108 lat fot. michalitki.pl
W środę (15 maja) po północy w domu Zgromadzenia Sióstr Michalitek w Miejscu Piastowym w wieku 108 lat zmarła s. Gabriela Sporniak.

S. Gabriela Sporniak urodziła się w 17 czerwca 1911 r. w Rogach, niedaleko Krosna. Miała trudne dzieciństwo, bo prawie nie znała rodziców - ojciec został wcielony do wojska i trafił do niewoli rosyjskiej, a matka zmarła na hiszpankę. Dziewczynka wraz siostrą trafiła do ochronki prowadzonej przez  michalitki, jeszcze przed zatwierdzeniem zgromadzenia. Przyjęła ją matka Anna Kaworek, współzałożycielka michalitek. Śluby wieczyste złożyła w  1934 r.

S. Gabriela była inicjatorką przedszkola w Skaryszewie, które w 2012 r. otrzymało imię swojej założycielki.

 

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe