Z Podkarpacia. Nielegalnie próbował przewieźć prawie 2 mln szt. papierosów

  • 16.05.2019, 09:05
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Z Podkarpacia. Nielegalnie próbował przewieźć prawie 2 mln szt. papierosów fot.KAS
Przemyt blisko 2 mln szt. ( 99 990 paczek) papierosów wykryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda o rynkowej wartości 1,4 miliona złotych ukryta była w torfie.

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, 29- letni kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził przez polsko- ukraińską granicę nawozy. Towar zgłoszony do procedury tranzytu miał trafić do odbiorcy w jednym z krajów UE.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej podjęli decyzję o prześwietleniu ciężarówki urządzeniem RTG. Następnie dokonali całkowitego wyładunku towaru z naczepy.   


Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w pojemnikach z plastiku.  Te z kolei umieszczono na paletach.


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli łącznie 1 999 800 szt. papierosów ( 99 990 paczek), których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 mln złotych.
Aktualnie trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu, do którego zatrzymane zostały papierosy i pojazd, którym były przewożone.
Za przemyt takiej ilości papierosów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe