Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało kto będzie uczestnikiem mieleckiej debaty europejskiej

  • 15.05.2019, 15:16 (aktualizacja 15.05.2019, 15:34)
  • SzB
Podziel się:
Oceń:
Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało kto będzie uczestnikiem mieleckiej debaty europejskiej fot. UMWP
Znamy już piątego uczestnika debaty europejskiej, którą organizuje Tygodnik Korso, Korso.pl i Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania w Mielcu. Będzie nim Piotr Pilch wicemarszałek woj. podkarpackiego.

 

Przypomnijmy w piątkowej debacie europejskiej w Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzania w Mielcu udział potwierdziło 5 kandydatów:

 

Andrzej Zapałowski - Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
Ewelina Nycz - Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz`15
Marcin Jurzysta – Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia
Krystyna Skowrońska – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO, PSL, SLD,.N, Zieloni

 - Piotr Pilch - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Debata zaplanowana jest na 17 maja o godzinie 18.00 i odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania przy ul. Warszawskiej 1. Wstęp dla wszystkich chętnych jest bezpłatny.

Dla tych, którzy tego dnia nie będą mogli z różnych względów przybyć, będzie prowadzona transmisja na żywo na facebooku Tygodnika Korso, oraz będzie dostępna retransmisja z debaty po zakończeniu wydarzenia na portalu internetowym korso.pl.

 

SzB

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Narecki
Narecki 16.05.2019, 09:47
Dlaczego Rzońca?
Bo wbrew PSL i ich satelitom z kraju i z Unii (Merkel, Macron, Tusk, itp.) poseł Rzońca i PiS nie dopuszczą by Polska straciła swoje rezerwy walutowe, które wynoszą obecnie ponad 100 mld euro (434 mld zł).
A stanie się tak jeśli wstąpimy do strefy euro, bo wówczas nasze rezerwy przejmie brukselski Europejski Bank Centralny (pod zarządem Niemiec). Tak wynika z odpowiedzi ministerstwa finansów na interpelację poselską Bogdana Rzońcy
http://sejm.pl/Sejm8.nsf/inter…

To dla przejęcia tych pieniędzy Unia, Tusk, PSL i PO tak bardzo walczą by nasz kraj wstąpił do Eurolandu. Biednych bez ‘zaskórniaków’ nikt tam nie chce.

A dla dociekliwych: pan poseł Rzońca jest doktorem ekonomii. Doktorat obronił/uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim.
SON Podkarpacie
SON Podkarpacie 15.05.2019, 21:23
PiS do debaty winien zgłosić swego najbardziej pracowitego posła, czyli Pana Bogdana Rzońcę, który od wielu lat jako jedyny działa – i to skutecznie, na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. W poprzedniej kadencji Sejmu zgłosił on ok. 1000 interpelacji, z których ok. 200 dotyczyła bezpośrednio osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich problemów. W obecnej kadencji Sejmu, ów poseł – mimo wielu obowiązków, także udziela się na rzecz tych najsłabszych, skupiając się na działaniach zapewniającym takim osobom dostęp do pracy zarobkowej. Stąd m.in. jego interwencja ws. ustawy o zatrudnieniu wspomaganym, dzięki której będą mogły pracować – pod okiem trenera pracy, nawet te osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem, które dotknięte są niepełnosprawnością intelektualną. A więc głównie uczestnicy WTZ, których do pracy dopuści lekarz.
Śledząc tegoroczne interpelacje Pana Posła Rzońcy można zauważyć, że z równie wielką troską podchodzi do polepszenia warunków funkcjonowania wszystkich innych podmiotów z rynku pracy zatrudniającego osoby niepełnosprawne w przyjaznych im warunkach pracy (Zakłady Aktywności Zawodowej, Zakłady Pracy Chronionej) – vide
http://sejm.pl/Sejm8.nsf/inter… ,
http://sejm.pl/Sejm8.nsf/inter… , http://sejm.pl/Sejm8.nsf/inter… ,
Nadto – jako jedyny parlamentarzysta, zabiega o poprawę mobilności osób najsłabszych lobbując na rzecz wspierania ze środków publicznych zakupu odpowiednio oprzyrządowanych samochodów przez takie osoby czy ich opiekunów - vide sejmowy wykaz interpelacji i odpowiedzi nań.

Obecnie p.poseł Rzońca kandyduje do Parlamentu Europejskiego, by tam – jak deklaruje, zgłosić akces m.in. do Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych (EMPL), by działać w niej m.in. na rzecz wprowadzenia obligatoryjnego – we wszystkich krajach WE, obowiązku zapewniania niepełnosprawnym pracownikom przyjaznych warunków pracy, w tym m.in.: opieki medyczno-rehabilitacyjnej oraz wsparcia leczenia i zakupu niezbędnego sprzętu ortopedycznego – jeśli zaistnieje takie zapotrzebowanie ze strony takich pracowników.
Nadto Pan Poseł deklaruje podjęcie działań na rzecz utrzymania obecnych zasad wspierania zatrudniania osób niepełnosprawnych w ramach nowego rozporządzenia o wyłączeniach blokowych GBER (jeśli KE ponowiłaby swe wolno-rynkowe zakusy z 2014r. dot. ograniczenia wsparcia zatrudniania takich osób do wysokości 0,01 PKB danego kraju).
Dzięki powyższym - jako Polska, będziemy mieć wpływ na tworzenie zasad finansowania niezbędnego wsparcia zatrudniania osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz szansę wyeksportowania do całej Unii Europejskiej, polskiego modelu godzenia działalności komercyjno-konkurencyjnej z pełnieniem misji społecznej – na wzór polskich ZPChr (liczne zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych we w pełni zintegrowanym środowisku pracy, gwarantującym w miarę szybką regenerację zdrowia i sił traconych przez te osoby podczas pracy).
Uważamy, że taki model zatrudniania niepełnosprawnych jaki zapewniają ZPChr, winien być wiodącym na wspieranym rynku komercyjno-konkurencyjnym w całym świecie i dlatego należy je promować. Ufamy nadto, że p.p. Elżbieta Rafalska, Bogdan Rzońca i Jarosław Duda (b.szef BON) zostaną posłami do PE i tam będą wieść prym w ww. Komisji Zatrudnienia, i tym samym dobrze dbać o interesy zatrudnienia chronionego na w pełni konkurencyjnym rynku pracy.
To nasza - niepełnosprawnych chcących pracować, wielka szansa na zmianę obecnego - liberalnego, podejścia do zatrudniania takich osób, których obecne władze Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, chcą na siłę wtłoczyć w konkurencyjny rynek pracy, bez żadnych osłon.

Pozostałe