Sezon kradzieży jednośladów w pełni

  • 15.05.2019, 08:45
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Sezon kradzieży jednośladów w pełni fot.pixabay.com
Mieleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników rowerów o prawidłowe zabezpieczanie swoich jednośladów przed kradzieżą. Funkcjonariusze w ostatnim okresie odnotowali kilka kradzieży rowerów na terenie miasta. Żaden ze skradzionych rowerów nie był zabezpieczony.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników rowerów o zabezpieczanie swojego mienia przed kradzieżą. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze odnotowali 4 kradzieże rowerów na terenie Mielec. Kradzieże miały miejsce na ulicach Grunwaldzkiej, Niepodległości, Zygmuntowskiej  i Warneńczyka. Żaden ze skradzionych rowerów, w chwili kradzieży, nie był zabezpieczony. Jak zawiadomili właściciele jednoślady zniknęły z klatek schodowych, piwnic lub spod sklepu.

Policja apeluje o niepozostawianie rowerów niezabezpieczonych przed kradzieżą na klatkach schodowych, w korytarzach piwnicznych lub przed sklepami, oraz o powiadamianie o wszelkich niepokojących sytuacjach najbliższy patrol Policji lub dzwoniąc pod nr tel. 112 lub 17 58 45 310 do oficera dyżurnego.

Aby uniknąć przykrych sytuacji związanych z kradzieżą jednośladów, policjanci radzą:

  • nigdy nie przechowuj roweru w pomieszczeniu, które nie jest solidnie zabezpieczone (dodatkowe zamki, kłódki itp.)
  • ważne jest, aby przy zakupie roweru, w karcie gwarancyjnej znalazł się numer seryjny jednośladu,
  • nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru w miejscach ogólnodostępnych bez żadnego dozoru (np. przed sklepem, na klatce schodowej),      
  • nigdy nie przypinaj roweru za koło, łańcuch lub inne elementy, które łatwo można odkręcić,
  • zawracaj uwagę na obce osoby, które przebywają na klatkach schodowych czy w piwnicach.
BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe