„Elektryk” wygrał czek na tysiąc złotych

  • 15.05.2019, 06:48
  • A. Łysoń

Podziel się:

Oceń:

 „Elektryk” wygrał czek na tysiąc złotych Fot. UM Mielec
Podczas X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki zostały wręczone nagrody w konkursie technicznym „Młody Konstruktor” im. Jeffrea Pino. Zwycięską szkołą okazał się mielecki „elektryk”.

Tegoroczna, czwarta już edycja konkursu polegała na wykonaniu własnego pomysłu konstrukcji z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych, zgodnie z tematem wiodącym konkursu: „Energia – ekologia – technika”. W konkursie tym, w kategorii „Szkoła” ZS im. prof. J. Groszkowskiego zdobył I miejsce zdobywając tym samym czek na kwotę 1000 zł.

Uczniowie „Elektryka” z klasy 2A: Bartosz Baltyzar i Amadeusz Majlinger pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych - Jana Wójcika zbudowali model termostatu, który po rozbudowie może pełnić funkcję stacji kontroli temperatury z możliwością uzupełnienia o kontrolę warunków rozwoju roślin. 10 maja w Samorządowym Centrum Kultury nagrodę z rąk prezesa Zarządu i Dyrektora Naczelnego PZL Mielec – Janusza Zakręckiego odebrała wicedyrektor szkoły – Elżbieta Bąk.

Jeffrey Pino w latach 2006-2012 był prezesem firmy SIKORSKYAIRCRAFT. Dzięki jego decyzjom Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu otrzymały szansę wprowadzenia zaawansowanej produkcji i innowacyjnych technologii poprzez uruchomienie produkcji elementów struktury i kompletnych śmigłowców Black Hawk. Jeffrey Pino był liderem, pionierem i legendą branży lotniczej. Uznawany był za genialnego stratega, wizjonera i eksperta w dziedzinie lotnictwa. W lutym 2016 roku zginął w wypadku lotniczym.

Organizatorem Konkursu były Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu przy współudziale Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

A. Łysoń

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe