Wyrok za zabójstwo

  • 14.05.2019, 16:39 (aktualizacja 14.05.2019, 17:06)
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Wyrok za zabójstwo fot. MS
W minionym tygodniu Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, po 19 miesiącach od tragicznego zdarzenia, które miało miejsce w Mielcu, wydał wyrok skazujący Pawła M. na 25 lat wiezienia.

Oprócz kary pozbawienia wolności na 25 lat sąd wyznaczył karę pieniężną tytułem częściowego zadośćuczynienia i odszkodowania: 100 tysięcy złotych dla każdego z dwójki dzieci, po 50 tysięcy dla rodziców zamordowanej kobiety, 20 tysięcy dla jej siostry oraz odszkodowanie - 30 tysięcy złotych dla pasierba i 20 tysięcy złotych dla pasierbicy.

Niestety, finansowy akcent w orzeczeniu sądu ma tylko charakter symboliczny, ponieważ skazany nie będzie w stanie wypłacić takich kwot.

Wyrok nie jest prawomocny i zapewne adwokat oskarżonego będzie wnosił apelację do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Przypomnijmy całą tragedię, która wydarzyła się w Mielcu.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia 2017 roku na chodniku przy ulicy Pułaskiego w Mielcu. Sprawcę zadającego ciosy nożem spłoszył  mieszkający w pobliskim bloku mężczyzna, który słysząc krzyk kobiety wzywającej pomocy, wyszedł na balkon, zaczął krzyczeć, czym spłoszył napastnika. Wtedy zabójca uciekł. Kobieta z powodu rozległych obrażeń wykrwawiła się i zmarła.

BW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe