Akwarele i oleje na wystawie Yasina

  • 13.05.2019, 20:41
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Akwarele i oleje na wystawie Yasina
Ukraiński malarz, Aleksandr Yasin, uświetnił swoją obecnością autorską wystawę obrazów w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.

Yasin, architekt z zawodu, malarz z powołania, od ponad 30 lat tworzy akwarele i obrazy olejne. 10 lat temu wraz z rodziną przeniósł się na stałe do Polski. Mieszka w Połańcu.

Yasin mówił na wernisażu, że najbardziej lubi malowanie pejzażu, dlatego często bierze udział w plenerach malarskich w Polsce i za granicą, podczas których najczęściej udaje mu się stworzyć szkice,  potem starannie dopracowywane.

Na wystawie wiele prac to właśnie pejzaże, malowane niezwykle trudną techniką akwareli.  Malarz sporo czasu poświęca obrazom olejnym, które również w dużej liczbie znalazły się w Galerii ESCEK.

Wernisaż poprowadziła Dorota Kieraś-Jędrychowska – kierownik Działu Organizacji Imprez i wystaw Artystycznych DK SCK.

Wystawa potrwa do 2 czerwca.

MW

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe