Noc w Muzeum. Selfie, koncert i nie tylko

  • 08.05.2019, 12:23
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Noc w Muzeum. Selfie, koncert i nie tylko
Muzeum Historii Fotografii "Jadernówka" weźmie udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeów" w sobotę, 18 maja od godziny 12 w południe do 23.59. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Impreza rozpocznie się w samo południe - w sobotę - 18 maja. Program wydarzenia dotyczył będzie głównie fotografii.

Dla najmłodszych muzealnicy przygotowali warsztaty iluzji ruchu, podczas których uczestnicy będą samodzielnie wykonywać zabawki optyczne -  camera obscura, zoetrop i taumatrop.


O godzinie 12 wystartuje także studio portretowe w saloniku mieszczańskim, gdzie można będzie zapozować do zdjęcia i w ciągu kilku minut otrzymać gotowy portret na pamiątkę.

Natomiast w altanie Augusta Jadernego prezentowana będzie XIX-wieczna technika fotograficzna zwana kallitypią. To proces fotograficzny pozytywowo-negatywowy z użyciem szklanego negatywu i papieru albuminowego lub solnego.

Od godziny 12 do 17 będzie można oglądać wystawę "Za sztreką" w technice anaglifowej - czyli pierwotnej formie techniki 3D, stosowana jeszcze w XIX stuleciu. 

Główną atrakcją tego dnia będzie otwarcie wystawy Wojciecha Plewińskiego, znakomitego fotografika, jednego z najbardziej zasłużonych dla powojennej historii polskiej fotografii.

 Wystawa "Italia'57" jest wyjątkowym zapisem podróży Wojciecha Plewińskiego do Włoch w 1957 roku. Podczas otwarcia wystawy można będzie porozmawiać z autorem zdjęć o jego twórczości.


O godzinie 20 zaplanowano koncert formacji MORIBUNDA, a po koncercie, około godziny 22, odbędzie się projekcja filmu "Sól ziemi", który przybliża postać znakomitego brazylijskiego fotografa Sebastiao Salgado.
 

MW

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe