Tygodnik Regionalny Korso nr 19/2019

  • 06.05.2019, 16:29 (aktualizacja 06.05.2019, 23:34)
  • Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 19/2019
Tomasz Chrabąszcz zmarł w okolicach Świąt Wielkanocnych. Osierocił dwójkę dzieci. Kilka lat temu Kasia i Mateusz stracili mamę, która zmarła w wyniku choroby. Tak trudne doświadczenie poruszyło serca mielczan, którzy postanowili pomóc rodzinie. Odzew jest ogromny.

To cud, że nic się nie stało
5 maja na obwodnicy mieleckiej na wysokości Tuszowa Narodowego bus z pasażerami wypadł z drogi. Całe szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Wybieramy Mielczanina Roku 2018
To już ostatni tydzień głosowania. Wybrani przez czytelników kandydaci do tytułu Mielczanina Roku 2018 czekają na poparcie i docenienie ich społecznego zaangażowania.

 

Głaz ostrzega przed gender
Uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 maja co roku w gminie Tuszów Narodowy przyciągają uwagę wielu historyków i obserwatorów życia publicznego. Tutejszy wójt Andrzej Głaz (PiS) wygłasza wówczas przemówienie, które nawiązuje do historii konstytucji, ale także ocenia czasy współczesne.

 

Bądź zawsze w pogotowiu!
Akcja ratunkowa wcale nie zaczyna się w momencie przyjazdu karetki. Ona trwa od pierwszych sekund po zdarzeniu. Jak radzić sobie z ekstremalnymi sytuacjami? Jak udzielić pierwszej pomocy? Tego uczą mieleccy ratownicy, którzy przez ostatnich kilka miesięcy tworzyli obszerny materiał video, dostępny w Internecie. Powstał po to, by pokazać, że udzielenie pomocy nic nie kosztuje i warto to robić.

 

3,2,1... matura
Od początku tego tygodnia trwają matury. W poniedziałek absolwenci mieleckich szkół ponadgimnazjalnych mierzyli się z językiem polskim, we wtorek na celowniku jest matematyka. Kolejne dni to rywalizacja z językiem obcym i z przedmiotami wybranymi.

 

Spadek zagląda w oczy
Dwa mecz u siebie i dwie porażki - to bilans ostatnich meczów SPR Stali Mielec w grupie spadkowej PGNiG Superligi. Do końca rozgrywek zostało jeszcze cztery spotkania i nasza drużyna musi zacząć wygrywać, jeśli marzy o utrzymaniu.

 

Koniec marzeń! Awansu nie będzie
To zakrawa na ironię losu. PGE Stal uzbierała więcej punktów niż w poprzednim sezonie, ma ich w dorobku dokładnie tyle, ile w tamtym roku wystarczyło do awansu. Tymczasem mielczanie mogą mieć jeszcze sześć punktów więcej, ale i tak nic im to nie da. Awans przepadł po tym, jak w sobotę ŁKS wygrał w Jastrzębiu i na dwie kolejki przed końcem ma siedem "oczek" przewagi nad naszą drużyną.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe