To już pewne: będzie obwodnica

  • 7.09.2016, 05:03
  • mp
Podziel się:
Oceń:
To już pewne: będzie obwodnica Michał Mielniczuk/UW Rzeszów
Radni sejmiku wojewódzkiego wprowadzili do wykazu wieloletnich zadań budowę obwodnicy Radomyśla Wielkiego. W praktyce oznacza to, że wyczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja gotowa być może już nawet za dwa, trzy lata.

Kluczowa dla budowy obwodnicy decyzja zapadła podczas sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego w poniedziałek, 29 sierpnia.

Obwodnice w Radomyślu i w Kolbuszowej
Zadanie, o realizację którego w Radomyślu walczono od kilkunastu lat, włączone zostało w poczet Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego na lata 2016-2030. Łączne nakłady na tę inwestycję w latach 2017-2018 określono na poziomie 15 milionów złotych. Trzy miliony mniej radni zdecydowali się przyznać innej, również drogowej inwestycji, która realizowana będzie w najbliższych latach w sąsiednim powiecie. Konkretniej rzecz ujmując, chodzi o obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 987, na trasie Kolbuszowa – Sędziszów Małopolski. - Wprowadzamy nowe inwestycje z zakresu infrastruktury, bo wiemy, że to kwestie bardzo ważne dla mieszkańców – komentował zmiany w wieloletniej prognozie marszałek Władysław Ortyl.

Więcej w 36 numerze Korso

mp
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
obserwator
obserwator 8.12.2016, 18:18
czy w Korso jest cenzura? wolno tylko przychylne wladzom komentarze zamieszczac?
obserwator
obserwator 8.12.2016, 17:59
no to sie przewodniczacy rady oblowi. 2 hektary pola , warte niewiele,a zakupione za grosze bo bez dojazdu, teraz beda warte fortune.........ciekawe czy kiedys ABW, CBA, CBŚ i prokuratura zainteresuja sie poczynaniami burmistrza Józefa R. i przewodniczacego Jana M. ?
plo
plo 7.09.2016, 21:16
lepiej niech zrobią droge na Tarnów a nie wieczne doły

Pozostałe