PGE Stal Mielec wygrała i nadal liczy się w walce o awans

• 4.05.2019, 10:03 (aktualizacja 05.05.2019 09:23)
  • jz
Podziel się:
Oceń:
PGE Stal Mielec wygrała i nadal liczy się w walce o awans jZ
Feta w Łodzi odłożona! PGE Stal Mielec pokonała na wyjeździe GKS Katowice i nadal liczy się w walce o awans do ekstraklasy. Jeśli dziś ŁKS nie wygra w Jastrzębiu, to kwestia drugiego miejsca w lidze nadal będzie nie rozstrzygnięta.

W pierwszej części gry gospodarze starali się kontrolować wydarzenia na boisku, ale liczne strzały nie znalazły drogi do bramki PGE Stali Mielec. Tuż przed przerwą kapitalną okazję miał z kolei gracz gości Łukasz Janoszka, ale nie trafił w światło bramki.

Stal jednak przejęła inicjatywę po przerwie i w 60. minucie wyszła na prowadzenie, a kilkanaście minut później zdobyła drugiego gola i to Stal mogła przypisać sobie trzy punkty.

Tym samym podopieczni Artura Skowronka nadal liczą się w walce o awans, ale muszą liczyć na to, że ŁKS w sobotę nie wygra z GKS-em Jastrzębie.

GKS Katowice - PGE Stal Mielec 0:2 (0:0)
Bramki: Andreja Prokić 60', Łukasz Janoszka 80'