Bezpłatne alkomaty na stacjach benzynowych

  • 25.04.2019, 08:37 (aktualizacja 25.04.2019, 09:10)
  • BW

Podziel się:

Oceń:

Bezpłatne alkomaty na stacjach benzynowych fot. pixabay.com
Masz wątpliwość czy wypiłeś za dużo? Na czterech mieleckich stacjach benzynowych możesz bezpłatnie sprawdzić trzeźwość korzystając z bezustnikowych testerów AlkoBlow.

Nie zachęcamy do siadania za kierownicę po spożyciu alkoholu, ale czasami po towarzyskim spotkaniu dnia poprzedniego, chcemy sprawdzić swój stan trzeźwości. Cztery mieleckie stacje benzynowe stwarzają nam taką możliwość. 

 Na stacjach znajdują się alkomaty AlcoBlow, które używane są przez policję, armię i inne służby mundurowe do błyskawicznych pomiarów (badanie trwa tylko 5 s). Urządzenie nie wskazuje dokładnego poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, a jedynie za pomocą kontrolek informuje czy nie została przekroczona dopuszczalna dawka.

Zakup alkomatów został sfinansowany z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Odpowiedzialny kierowca”, której uczestnikiem była  Gmina Miejska Mielec.
 

Stacje na których bezpłatnie można sprawdzić swój stan trzeźwości: 

- Reg Benz przy ulicy Legionów,

- Shell na ulicy Wojsławskiej,

- Top Gaz przy ulicy Wolności

- Orlen przy ulicy Sienkiewicza.

 

BW

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Marcin96
Marcin96 19.12.2019, 14:39
Świetny pomysł. Ja natomiast zawsze pod ręką mam swój niezawodny alkomat od firmy Pol-Poz więc raczej i tak z niego będę korzystał.
ser
ser 25.04.2019, 13:18
To na BP pod cmentarzem już nie ma alkomatu ?

Pozostałe