Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019

  • 22.04.2019, 15:47
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 18/2019
Mieszkańcy mogą już zgłaszać propozycje inwestycji i inicjatyw, które miasto zrealizuje w 2020 roku. Mielecki magistrat ponownie uruchamia budżet obywatelski. Na wskrzeszenie tego projektu trzeba było czekać aż trzy lata.

"Jak dzieci w piaskownicy!", czyli małe spięcia na sesji rady miasta
Jak z mało kontrowersyjnego punktu obrad rady miejskiej można stworzyć ożywioną dyskusję? Bez problemu udaje się to mieleckim radnym. Wniosek o bezpłatne przejazdy środkami komunikacji publicznej zamienił się w pełen wycieczek osobistych spór.

 

Wybieramy Mielczanina Roku 2018
Głosowanie czas zacząć. Teraz wybrani przez czytelników kandydaci do tytułu Mielczanina Roku 2018 czekają na poparcie i docenienie ich społecznego zaangażowania.

Rozpoczął się drugi etap plebiscytu Mielczanin Roku 2018 roku.

 

BLOKADA: Na akcji protestacyjnej było ok. 2500 osób
Od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór (12-14 kwietnia), w trakcie trwającej 53 godziny blokady, ok. 2500 mieszkańców Mielca i okolicznych miejscowości przyszło pod Kronospan i wykrzyczało ponownie "DOŚĆ" dokuczliwemu sąsiadowi.

 

Ankieter zapuka do drzwi
Na osiedlu Kazimierza Wielkiego ankieterzy sprawdzą, czy są chętni na modernizację cieplną budynków jednorodzinnych.

 

Co z tymi radami?
W odpowiedzi na nasz artykuł z poprzedniego numeru "Trzeba ruszyć ten beton" otrzymaliśmy z urzędu miasta oraz od prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego informację na temat sposobu wybierania rad nadzorczych miejskich spółek.

 

Polsko-niemieckie przyjaźnie
Jak co roku I LO w Mielcu prowadzi wymianę uczniów ze szkołą partnerską w Niemczech. 8 kwietnia na lotnisku w Pyrzowicach młodzież mielecka przywitała swoich kolegów pysznymi babeczkami dedykowanymi konkretnej osobie. Tak miły gest pozwolił na przełamanie pierwszych nieśmiałości i dalsza część programu upływała w miłej atmosferze.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe