Tradycyjne święcenie pokarmów w Rzemieniu i Tuszymie [FOTO]

  • 20.04.2019, 16:49
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

Tradycyjne święcenie pokarmów w Rzemieniu i Tuszymie [FOTO] SzB
Wieka Sobota - to w tradycji czas oczekiwania na tajemnicze wydarzenia wielkiej nocy. To dziś katolicy odwiedzają kościoły i świecą pokarmy. Są jednak i takie miejsca, gdzie kapłani odwiedzają daną miejscowość - by spotkać się z mieszkańcami i poświęcić pokarmy. Tak było dziś w parafii św. Marka w Mielcu - Rzochowie.

Mieszkańcy Rzemienia i części Tuszymy spotkali się dziś w szosie przy swoich lokalnych kapliczkach, żeby poświęcić pokarmy wielkanocne. Jak się okazuje święcenie pokarmów przy lokalnych kapliczkach - to ciągle żywy zwyczaj także w Mielcu. Mieszkańców Rzemienia i Tuszymy odwiedził ks. Jerzy Ptak - proboszcz parafii św. Marka w Mielcu - Rzochowie, który poświęcił pokarmy i zaprosił wszystkich na wieczorną liturgię paschalną. 

SzB.

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe