Podsumowanie BLOKADY: na akcji protestacyjnej było ok 2500 osób [VIDEO]

  • 19.04.2019, 09:12
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Podsumowanie BLOKADY: na akcji protestacyjnej było ok 2500 osób [VIDEO]
Od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór, 12-14 kwietnia 2019 r., w trakcie trwającej 53 godziny blokady, ok 2500 mieszkańców Mielca i okolicznych miejscowości przyszło pod Kronospan i wykrzyczało ponownie „DOŚĆ” dokuczliwemu sąsiadowi. W mediach społecznościowych ludzie napisali tysiące wspierających komentarzy, spontanicznie przynosili ciepłe posiłki dla protestujących, a ponad setka osób wspomogła zgromadzenie finansowo i materialnie udostępniając np. energię i nagłośnienie oraz namioty wojskowe do celów techniczno-organizacyjnych.

- Do Mielca przyjechali również mieszkańcy z innych regionów, także tych, w których sytuacja bardzo przypomina naszą. Byli z nami: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych TERRA ze Szczecinka, Skawiński Alarm Smogowy i Lubuski Alarm Smogowy. W Szczecinku i Żarach ludzie także codziennie zmagają się z uciążliwościami zakładu Kronospan i SWISS KRONO. Do koalicji dołączył także Biskupiec oraz inne miasta, w których przemysł niszczy środowisko i wydziela nieznośne odory. Związana koalicja miast, w których żyjemy, to zwiększona moc działań na rzecz ochrony mieszkańców przed destrukcyjnym oddziaływaniem przemysłu. Zdecydowanie i konsekwentnie będziemy dążyć do ograniczenia emisji zanieczyszczeń oraz uruchomienia ciągłego monitoringu źródeł emisji szkodliwych gazów. Tylko tak możemy się uchronić od patologii służb odpowiedzialnych za kontrole i interwencje u uciążliwych i bardzo bogatych podmiotów - czytamy w oświadczeniu Strony Społecznej 

Łukasz Korlita (Skawiński Alarm Smogowy)

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie kwietniowego zgromadzenia prowadzone były wyliczenia uczestników w tzw. rytmicznych interwałach poparte obszernym materiałem foto i video. Ze szczegółowej analizy wynika, że w 3-dniowym proteście wzięło udział ok 2500 osób, przy czym ok 400 osób protestowało regularnie biorąc udział więcej niż 1 raz. Nocne warty blokady utrzymywała stała grupa ok. 8 osób, częściowo wymieniania w porach późno-nocnych i wczesno-porannych. W kulminacyjnym marszu pod bramę zakładu, który odbył się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 15:00 udział wzięło ok 500 osób. Na terenie blokady mieszkańcy mogli wpisać własne przemyślenia do "Czarnej Księgi" i wyrazić niezadowolenie z obecnej sytuacji. W kolejnych protestach zostanie ona użyta ponownie. Jej zawartość skierujemy do lokalnych i ponadlo kalnych władz w formie apelu.

Remigiusz Krajniak (Lubuski Alarm Smogowy)

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- Dziękujemy mieszkańcom za wsparcie płynące ze wszystkich stron, za udział w blokadzie i za trwanie w tym wspólnym sprzeciwie. Apelujemy do wszystkich o wzmacnianie atmosfery wspólnoty. Jeżeli w dążeniu do celu nie będziemy działać razem i damy się dzielić, to wywieranie wpływu będzie trudniejsze i dłuższe. Mielczanie nadal są z nami, bo ok 2500 osób przyszło na blokadę w miniony weekend, a 15 tyś osób jest na naszej grupie „Blokada truciciela-Melnoxu. Czas najwyższy rozwiązać ten śmierdzący problem”. Dziesiątki osób na co dzień angażują się w uświadamianie innym tego poważnego problemu. Dziękujemy! Razem do celu! - piszą przedstawiciele protestujących w swoim oświadczeniu. 

 

SzB

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Blokada
Blokada 19.04.2019, 16:45
Ależ manipulacja faktami, Chyba chcieliście napisać 25 osób średnio przez trzy dni.
Obserwator
Obserwator 19.04.2019, 10:34
To chyba liczba obserwatorów z fb.
Albo policzyli butelki po piwie

Pozostałe