Akcja ratownicza na skrzyżowaniu przy Reg Benz. Mężczyzna miał atak padaczki

  • 18.04.2019, 14:06 (aktualizacja 18.04.2019, 14:56)
  • SzB

Podziel się:

Oceń:

Akcja ratownicza na skrzyżowaniu przy Reg Benz. Mężczyzna miał atak padaczki fot. grupa FB "Uwaga Policja Mielec i Okolice"
Dziś przed godziną 14 na drodze wojewódzkiej tuż obok Reg-Benzu mężczyzna chorujący na padaczkę - miał atak i spadł z roweru na ulicę.

 

- Mężczyzna chorujący na padaczkę, dostał ataku i przewrócił się na rowerze. aby mu pomoc zatrzymał się inny mężczyzna i wezwał służby ratunkowe za pomocą numeru alarmowego 112. Pan który się przewrócił został zabrany do szpitala - informuje Mielecka policja. 

Mieleccy ratownicy pozytywnie oceniają postawę mężczyzny, który zawiadomił pogotowie o całej sytuacji i starał się ochronić głowę przed urazami. 

Najważniejszym zadaniem podczas udzielania pierwszej pomocy podczas napadu padaczkowego jest zabezpieczenia chorego tak, by nie doznał urazów oraz wezwanie pogotowia ratunkowego. Jak wygląda napad padaczki? Najczęściej występującym rodzajem napadów padaczkowych są napady uogólnione, czyli tzw. napady duże, które przebiegają w dwóch fazach. W pierwszej fazie chory upada, dochodzi do odgięcia ciała ku tyłowi i tzw. szczękościsku, a gałki oczne zwracają się ku górze. W drugiej fazie pojawiają się drgawki.

SzB

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Bea
Bea 19.04.2019, 13:56
I to,ze ktos jest chory jest taka super wiadomoscia,ze trzeba publikowac? Nic wiecej sie nie dzieje w Mielcu? Super miasto zatem. To jest zalosne.

Pozostałe