Egzaminy a strajk mieleckich nauczycieli

  • 16.04.2019, 22:12 (aktualizacja 16.04.2019, 22:26)
Podziel się:
Oceń:
Egzaminy a strajk mieleckich nauczycieli Fot. A. Łysoń
Za nami egzaminy gimnazjalne, od poniedziałku swoje egzaminy zdają natomiast najstarsi uczniowie szkół podstawowych, a strajk nauczycieli wciąż trwa. Czy dyrektorom mieleckich szkół udało się skompletować wszystkie komisje, które nadzorują egzamin?

W egzaminach gimnazjalnych, w zasadzie kończących istnienie gimnazjów, wzięli udział wszyscy mieleccy uprawnieni uczniowie. Ze względu na strajk nauczycieli nie było łatwo skompletować komisje egzaminacyjne.
- Trzeba było niezłej gimnastyki, żeby ułożyć komisje egzaminacyjne. W komisjach nie było ludzi z tzw. łapanki, w 100 procentach byli to nauczyciele, również z innych organów prowadzących, np. ze szkół prowadzonych przez starostwo, z którym nam się wzorowo współpracuje - mówi Arkadiusz Gałkowski - naczelnik wydziału edukacji w Mielcu.


Z egzaminem gimnazjalnym mieleckie szkoły poradziły sobie własnymi siłami, gdyż egzamin był organizowany tylko w czterech szkołach, natomiast jeśli chodzi o egzamin na zakończenie szkoły podstawowej, to jest on przeprowadzany w 10 mieleckich szkołach. W tym wypadku jest potrzeba większej ilości osób do pracy w komisjach.


- W tej sprawie poprosiłem o pomoc kolegów samorządowców i mnie nie zawiedli. Mamy składy komisji we wszystkich szkołach. Nauczyciele zostali rekrutowani do pracy w komisjach pośród naszych mieleckich nauczycieli i z zaprzyjaźnionych samorządów (starostwa oraz gminy) - mówi Arkadiusz Gałkowski.
Mimo trwającego strajku nauczycieli egzaminy ósmoklasistów przebiegają w Mielcu spokojnie i bez problemów.


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Woźna
Woźna 17.04.2019, 16:18
A kto jajami poczęstował elewację LO na starówce ?
Czyżby to poparcie strajkujących nauczycieli?

Pozostałe