Niedziela Palmowa w Gawłuszowicach! [FOTO, VIDEO]

  • 15.04.2019, 19:54 (aktualizacja 16.04.2019, 12:42)
  • K.Radoń

Podziel się:

Oceń:

Niedziela Palmowa w Gawłuszowicach! [FOTO, VIDEO] K.Radoń
W Niedzielę Palmową parafia w Gawłuszowicach zaprosiła mieszkańców gminy na tradycyjny pochód palm wielkanocnych.

 

Mieszkańcy Gawłuszowic nie zawiedli i przygotowali tradycyjne palmy wielkanocne. To wielowiekowa tradycja związana z niedzielą poprzedzającą Wielki Tydzień. Jest to niedziela Męki Pańskiej. Katolicy przeżywają obecnie najważniejsze święto w swoim kalendarzu liturgicznym.

W kościołach całego regionu przynosi się palmy na pamiątkę biblijnej historii wejścia Chrystusa do Jerozolimy jeszcze przed wydarzeniami związanymi ze śmiercią. Wtedy mieszkańcy Ziemi Świętej witali go gałązkami palm. Niedziela Męki Pańskiej w Gawłuszowicach miała uroczysty charakter. Na początku mieszkańcy zgromadzili się przed urzędem gminy i tam wspólnie z kapłanami w uroczystej procesji weszli do kościoła.

 

K.Radoń

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe