Tygodnik Regionalny Korso nr 16/2019

  • 15.04.2019, 18:47
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 16/2019
53 godziny nieprzerwanej warty na blokadzie, wycie syreny co godzinę, wykrzyczane hasła, zapalone znicze, nocne i dzienne dyskusje, podpisana deklaracja o współpracy. Trzydniowa blokada Kronospanu już za nami

Sprawa Myśliwca w prokuraturze
Jacek Wiśniewski na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Mielcu poinformował radnych o wynikach kontroli, jaką prowadzili prawnicy na zlecenie magistratu w tzw. "sprawie Myśliwca". Znamy już efekt tej kontroli - to zawiadomienie do mieleckiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o ewentualne przekroczenie uprawnień w zatrudnieniu w szkole podstawowej.

Źle się dzieje na SOR-ze...
To, że mielecki szpital ma poważne kłopoty, wiadomo nie od dziś. Ale ostatnio na światło dzienne wychodzi coraz więcej kontrowersji związanych z funkcjonowaniem szpitalnego oddziału ratunkowego. Oprócz głośnego przypadku nierozpoznania załamania biodra, nasi czytelnicy podzieli się szeregiem swoich, często mrożących krew w żyłach historii z mieleckiego SOR-u...

 

Władze osiedli u prezydenta
W sali obrad rady miejskiej prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i przewodniczący rady miejskiej Bogdan Bieniek spotkali się z przewodniczącymi rad osiedli wybranymi w ostatnich tygodniach podczas zebrań wyborczych, jakie odbyły się w 15 mieleckich osiedlach.

 

Strajk nauczycieli

Od tygodnia trwa akcja protestacyjna środowiska nauczycielskiego w całym kraju. W regionie mieleckim do akcji przystąpiło prawie 1000 pracowników oświaty z większości placówek w Mielcu i niektóre szkoły we wszystkich gminach naszego powiatu. Niestety do porozumienia z nauczycielami nadal nie doszło. Nauczyciele walczą o podwyżki. Związek Nauczycielska Polskiego czeka na propozycje rządu, a jak dobrze wiemy, dotychczasowe propozycje rządowe został odrzucone.

 

Konflikt zakończony
Wybory sołtysów wsi zbliżają się wielkimi krokami. W gminie Mielec zaplanowane są one na 28 kwietnia. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, jak zakończył się konflikt sołtysa wsi Chorzelów Krzysztofa Jachyry z radnym Mariuszem Kawalcem.

 

Piłka nożna
Hasło, które zmieniło wszystko
Dla wielu kibiców, nie tylko tych z Mielca, Stal to synonim hasła: "Padłeś? Powstań!". Motywem przewodnim Stali jest jednak: "RAZEM w drodze #PoDawnyBlask". To stanowiło początek drogi ku odrodzeniu klubu na mapie sportowej. Dziś stało się wizytówką dwukrotnych mistrzów Polski.

 

 

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe