Uroczyste otwarcie DDW

  • 15.04.2019, 15:55 (aktualizacja 16.04.2019, 21:20)
  • BW, Fot. K. Radoń
Podziel się:
Oceń:
Uroczyste otwarcie DDW K.Radoń
W miniony czwartek (11 kwietnia) odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Wsparcia w Mielcu. Wydarzenie połączono ze śniadaniem wielkanocnym, wszyscy uczestnicy spędzili niezapomniane chwile.

Dom Dziennego Wsparcia perzy ul. Moniuszki 3 to placówka prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu. Zapewnia bezpieczeństwo i wsparcie osobom głęboko i wielorako niepełnosprawnym, które ukończyły 25 rok życia. Mogą korzystać z niego mieszkańcy powiatów: mieleckiego, dębickiego, kolbuszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 
Aktualnie uczęszcza do niego 15 osób, a docelowo ma być 20.
W DDW pracuje 10 opiekunów, dla których to nie jest zwykła praca. Te osoby charakteryzuje wielka empatia i duża wyrozumiałość, a na co dzień wypełniają oni misję niesienia pomocy.
Uroczystość otwarcia była okazją do integracji społecznej osób z  niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin, a także uświadomienie środowisku lokalnemu konieczności tworzenia placówek dla osób niepełnosprawnych w stopniu głębokim.
Tego dnia budynek wypełniony był uśmiechem, muzyką i pysznym jedzeniem, od którego uginały się stoły.
Podopieczni spędzili niezapomniany dzień, a my starajmy się na co dzień nie być obojętnymi na cierpienia słabszych.

BW, Fot. K. Radoń

Zdjęcia (23)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe