Muzeum w Kolbuszowej zaprasza na pieśni dziadowskie i dobre jedzenie!

  • 14.04.2019, 11:33
  • MW
Podziel się:
Oceń:
Muzeum w Kolbuszowej zaprasza na pieśni dziadowskie i dobre jedzenie!
W odpustową niedzielę (28 kwietnia) w kolbuszowskim muzeum będzie się działo!

O godz. 14.00 w kościele z Rzochowa zostanie odprawiona uroczysta msza św. O oprawę Eucharystii zadbają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Po mszy odbędzie się pokaz musztry Straży Grobowej z Raniżowa oraz koncert pieśni dziadowskich w wykonaniu zespołu Vox Angeli z Rzeszowa. Wystąpią oni z towarzyszeniem Wędrownego Uniwersytetu Korbowego w ramach projektu: „Dwanaście mgnień tradycji. Pieśni w porach roku”.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotują wyborne smakołyki, które będzie można nabyć w szkole z Trzebosi oraz przy jednym z wielu kramów odpustowych ustawionych przy świątynnym murze.

Plan dnia:
12.00 – 18.00 – kramy odpustowe
14.00 – msza święta
15.20 – pokaz musztry Straży Grobowej z Raniżowa
16.00 – koncert zespołu Vox Angeli z towarzyszeniem Wędrownego Uniwersytetu Korbowego (kościół z Rzochowa)

W tym dniu cena biletu wstępu do skansenu wynosi 1 zł.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe