W Mielcu powstała koalicja miast #DOŚĆTRUCIA

  • 13.04.2019, 16:19 (aktualizacja 13.04.2019, 22:56)
  • SzB.

Podziel się:

Oceń:

W Mielcu powstała koalicja miast #DOŚĆTRUCIA fot. AŁ
Dziś przed zakładem Kronospan w Mielcu przedstawiciele środowiska osób protestujących i walczących o czystość powietrza z Mielca, Szczecinka i Żar podpisali deklarację współpracy. Dokument upoważnia aktywistów do zacieśnienia współpracy i działania wspólnego na rzecz stworzenia odpowiedniego prawa ochrony środowiska, które jeszcze skuteczniej będzie walczyć szczególnie z problemem emisji zanieczyszczeń przemysłowych.

Deklaracja współpracy została podpisana dziś - w sobotę - 13 kwietnia podczas drugiego dnia symbolicznej blokady przed zakładem Kronospan w Mielcu. Dokument w imieniu strony społecznej z Mielca podpisali: Piotr Tabor i Piotr Kozub. Stronę mieszkańców Szczecinka reprezentowała Joanna Pawłowicz, a stronę mieszkańców Żar - Remigiusz Krajnak.

MOMENT PODPISANIA DEKLARACJI

Sygnotariusze deklaracji postanowili działać wspólnie na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chcą przeciwdziałać niszczeniu środowiska przez przemysł. Chcą też działać na rzecz monitoringu emisji zanieczyszczenia powietrza na terenach miast, których dotyczy porozumienie. 

Na mocy porozumienia ma dojść do powołania stowarzyszenia, które będzie reprezentować wszystkie trzy miasta. Do koalicji miast #DOŚĆTRUCIA mogą dołączyć także inne miasta, które borykają się z emisją zakładów przemysłowych, które są uciążliwe dla środowiska. 

 

 

SzB.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe