Kochasz Podkarpacie i umiesz filmować? Zgłoś się do konkursu!

  • 11.04.2019, 12:35 (aktualizacja 11.04.2019, 13:47)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kochasz Podkarpacie i umiesz filmować? Zgłoś się do konkursu!
10 kwietnia Podkarpacka Komisja Filmowa ogłosiła konkurs na film o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych z Podkarpaciem. Konkurs służy dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Łączna pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów filmowych wynosi 80 000 zł. Środki na realizację konkursu pochodzą z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Program skierowany jest do producentów filmowych, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych. Na zgłoszenia jest czas do 6 maja br.

W ramach trzech poprzednich edycji konkursu dofinansowano 18 filmów kwotą 240 tys. złotych. Wśród nich znalazły się m.in. produkcje o Edwardzie Januszu i Franciszku Kotuli. Większość filmów emitowana była w TVP3 Rzeszów, oddziałach regionalnych oraz podczas pokazów premierowych organizowanych w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Filmy „Kolekcja” w reż. Marcina Polara oraz „Wypasiony raj” w reż. Rafała Gużkowskiego prezentowane były na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej: http://www.podkarpackiefilm.pl/pl/fundusze/podkarpacka-kronika-filmowa-2019

12 kwietnia) zostanie ogłoszona 3. edycja konkursu na wspieranie produkcji filmowej w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest powiązanie produkcji z województwem podkarpackim poprzez m.in.: tematykę, twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

W ciągu dwóch poprzednich edycji konkursu, Podkarpacka Komisja Filmowa wsparła produkcję 7 filmów, między innymi „Zimnej wojny” w reż. Pawła Pawlikowskiego, „Ułaskawienia” w reż. Jana Jakuba Kolskiego.

Pula środków w 2019 roku wynosi 500 tys. zł. Termin przyjmowania wniosków upływa 13 maja 2019 r.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe