Wystawa profesora Zemły to rarytas dla fanów rzeźby!

  • 10.04.2019, 13:58 (aktualizacja 10.04.2019, 14:23)
  • MW
Podziel się:
Oceń:
Wystawa profesora Zemły to rarytas dla fanów rzeźby! Fot. SCK Mielec
W Galerii ESCEK podziwiać można rzeźby wybitnego twórcy pochodzącego z naszego regionu – prof. Kazimierza Gustawa Zemły.

W Galerii ESCEK podziwiać można 27 rzeźb z brązu, marmuru, gipsu, tworzywa cementowego, aluminium i drewna wybitnego twórcy pochodzącego z naszego regionu – prof. Kazimierza Gustawa Zemły.  Najstarsza praca zaprezentowana na wystawie pochodzi z 1972 r., najnowsza – z 2013 r.

Wernisaż wystawy odbył się 5 kwietnia, a jego specjalnym gościem był prezes Fundacji Promocji Sztuk – Jacek Chromy, który o prezentowanych rzeźbach mówił ze znawstwem i pasją. Rzeźby prezentowane na mieleckiej wystawie nieczęsto cieszyły oko widzów. Wcześniej było zaledwie kilka wystaw prezentujących te właśnie rzeźby, które możemy obejrzeć obecnie w Mielcu.

Kazimierz Gustaw Zemła jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych, laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego prace wystawiano w wielu galeriach w Polsce i za granicą.

Rzeźby prof. Zemły można oglądać w Galerii ESCEK do 5 maja.

MW

Zdjęcia (8)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe