Już za tydzień Targi Pracy Powiatu Mieleckiego!

 • 9.04.2019, 10:50 (aktualizacja 09.04.2019 11:00)
 • Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Już za tydzień Targi Pracy Powiatu Mieleckiego!
Tegoroczne Targi Pracy Powiatu Mieleckiego odbędą się 16 kwietnia 2019 roku. Od godziny 11.00 do 16.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu na wszystkich zainteresowanych będzie czekać ponad 50 wystawców. Organizatorzy zadbali również o mnóstwo dodatkowych atrakcji.

Targi pracy to wydarzenie, które stwarza możliwość osobistego spotkania się z wieloma pracodawcami a także niepowtarzalną okazję, żeby w trakcie bezpośredniej rozmowy poznać potrzeby kadrowe lokalnych firm oraz wymagania stawiane przyszłym kandydatom. Udział w targach pracy to również szansa na złożenie swojego życiorysu w wybranych firmach, możliwość zdobycia praktycznych informacji na temat kariery zawodowej i perspektyw, jakie daje praca w różnych branżach.

W trakcie targów będzie można spotkać przedstawicieli wielu różnych firm działających na terenie powiatu mieleckiego. Swoje oferty przedstawią między innymi firmy z branży lotniczej, metalowej, elektronicznej, przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, budowlanej, handlowej, gastronomicznej, wędliniarskiej, transportowej, ochroniarskiej, hotelarskiej i odzieżowej.

Targi pracy to jednak nie tylko rozmowy z pracodawcami. Organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu między innymi quizy i konkursy z nagrodami, fachowe konsultacje specjalistów, porady ekspertów od wizerunku i makijażu biznesowego, pokazy ratownictwa medycznego oraz występy iluzjonisty. Dzięki uprzejmości Polskich Zakładów Lotniczych każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił jako pilot na symulatorze legendarnego śmigłowca Black Hawk. Na każdego chętnego będzie czekał fotograf, który za darmo zrobi profesjonalne zdjęcie do CV. Będzie również można skorzystać z pomocy pracowników urzędu pracy, którzy doradzą jak napisać życiorys i list motywacyjny.

Na godzinę 11.45 w sali 66 zaplanowano warsztaty biznesowe, na których zostaną przedstawione możliwości pomocy jakie kieruje mielecki urząd pracy do osób zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej. Podczas warsztatów będzie można poznać historię i doświadczenia przedsiębiorców, którzy rozkręcili swój biznes dzięki otrzymanej dotacji. Wszyscy zainteresowani będą mogli także skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie sporządzania wniosku o przyznanie środków na otwarcie własnej firmy.

Patronat nad tegorocznymi targami objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Już dziś zapraszamy na Targi Pracy Powiatu Mieleckiego. Jak podkreślają organizatorzy na pewno będzie ciekawie, profesjonalnie i inspirująco!

Jak skutecznie szukać pracy?

Poszukiwanie pracy w dzisiejszych czasach wydaje się być dosyć proste. Internet to źródło niezliczonych propozycji zatrudnienia. Trudnością nie jest znalezienie pracy ale zatrudnienie. Często przeglądając oferty nie znajdujemy nic odpowiedniego dla siebie. Ale czy tak naprawdę wiemy czego szukamy?

Podstawą przy szukaniu pracy jest znalezienie odpowiedzi na kilka pytań. Warto zadać sobie pytanie co potrafię, czym się interesuję, jaka praca daje mi zadowolenie i satysfakcję. Dzięki takiej wiedzy będzie o wiele łatwiej określić gdzie i w jakim charakterze chcę podjąć zatrudnienie. Znając odpowiedzi na tych klika pytań będzie o wiele łatwiej znaleźć interesującą ofertę pracy, napisać skuteczne CV i dobrze wypaść na rozmowie z pracodawcą. 

Trzeba też koniecznie pamiętać o trzech zasadach przy poszukiwaniu pracy. 

Aktywność - bądź aktywny, wykorzystuj wszelkie dostępne możliwości, a przede wszystkim nie czekaj, aż praca sama Cię znajdzie. Rozmawiaj z każdym znajomym o pracy jakiej szukasz, idź na targi pracy, korzystaj z instytucji które pomagają w szukaniu pracy, codziennie przeglądaj oferty, aby być na bieżąco, czytaj poradniki na temat wymagań pracodawców, jeśli masz możliwość bierz udział w szkoleniach i kursach.

Bezpośredniość - najefektywniejsze są bezpośrednie kontakty z pracodawcami czy urzędami pracy. W dobie Internetu często korzystamy z wysyłania aplikacji drogą elektroniczną, ale dokument nigdy nie odda tyle ile możesz zyskać poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcą. Staraj się o bezpośrednią rozmowę już na etapie składania CV, odwiedzaj urzędy, korzystaj z możliwości jakie stwarzają targi pracy, targi edukacji oraz targi branżowe. Tam masz szansę na spotkanie ze swoim przyszłym szefem. Lepiej Cię zapamięta jeśli z nim porozmawiasz.

Cierpliwość - nawet po wykonaniu pierwszych kroków może okazać się, że trzeba będzie poczekać na znalezienie pracy. Miej na uwadze, że to proces długotrwały i konieczne jest wykazanie się cierpliwością. Nie zapominaj też, aby aktualizować wysyłane aplikacje. Pracodawcy nie przetrzymują danych kandydatów tylko korzystają z bieżących aplikacji.

Nie zawsze będziesz mieć możliwość aby osobiście przekazać pracodawcy swoje CV dlatego często to pierwsza forma kontaktu z ewentualnym pracodawcą. CV czyli Curriculum Vitae to z łaciny bieg życia, natomiast dziś prawie każdy wie, że to nic innego jak pisemna forma zaprezentowania osoby poszukującej pracy przed ewentualnym pracodawcą. Ważne żeby już na początku wywrzeć dobre wrażenie. Dlatego pamiętaj, aby twoje CV było napisane:

Przejrzyście - czyli tak, aby pracodawca z łatwością mógł odnaleźć potrzebne informacje, staraj się zawrzeć informacje na jednej stronie.

Zwięźle - pisz konkretnie odnosząc się do wymagań z oferty pracy i do danego stanowiska.

Atrakcyjne - Twoje CV powinno wzbudzić zainteresowanie osoby, która je czyta, poproś o opinie kogoś znajomego lub skonsultuj CV z doradcą zawodowym w urzędzie pracy.

Spójne - poszczególne informacje łączą się ze sobą i tworzą zwarty ciąg, nie musisz pisać o wszystkich kursach czy miejscach pracy jeśli nie wiążą się ze stanowiskiem na które aplikujesz.

W odwrotnym porządku chronologicznym - informacje dotyczące szkół, kursów oraz miejsc, w których pracowałeś wpisz zaczynając od tej, którą ukończyłeś, wykonywałeś ostatnio. Pracodawcę interesuje zwykle to co robiliśmy ostatnio a nie nasze umiejętności i wiedza z przed 10 lat, bo często są już dawno nieaktualne. 

Wiesz już czego chcesz, wiesz co trzeba zrobić, aby znaleźć zatrudnienie, a więc do dzieła!

Powodzenia w poszukiwaniu pracy!

PROGRAM TARGÓW PRACY POWIATU MIELECKIEGO

 • 11:00 do 11:15 – Uroczyste otwarcie Targów Pracy Powiatu Mieleckiego z udziałem zaproszonych gości.
 • 11:15 do 16:00 – Udostępnienie stoisk wystawców dla odwiedzających Targi. Prezentacja firm, propozycji miejsc pracy oraz rekrutacja na wolne miejsca pracy.
 • 11:15 do 16:00 – Udostępnienie stoisk partnerów dla odwiedzających Targi. Prezentacja partnerów oraz przygotowanych atrakcji. „Strefa Ksero” - jeśli skończyły Ci się CV za darmo wydrukujesz lub skserujesz dokumenty aplikacyjne - korytarz przy sali 65.
 • 12:00 – Briefing prasowy - korytarz przy Auli ZST w Mielcu „Ścianka Wystawców”.

PONADTO:

 • Sala nr 64 ZST w Mielcu
  11:30 do 15:30 – „Profesjonalne CV i list motywacyjny” – możliwość skonsultowania swojego CV i listu motywacyjnego z doradcami zawodowymi z urzędu pracy. Eksperci podpowiedzą co poprawić w Twoim CV, aby było idealne.
 • Sala nr 66 ZST w Mielcu
  11:45 do 12:45 – „Spotkanie z przedsiębiorczością” – warsztaty podczas, których poznasz:
  - narzędzia wsparcia oferowane przez Powiatowy Urząd Pacy w Mielcu i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego na rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej,
  - historię i doświadczenia firm, które skorzystały ze wsparcia na prowadzenie działalności gospodarczej udzielonego przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu.
 • Sala nr 65 ZST w Mielcu 
  13:35 do 14:35 – „Pracodawca - Urząd - Pracownik - możliwości w kontekście zmian”, warsztaty podczas, których poznasz:
  - usługi oferowane przez urząd pracy dla pracodawców w tym doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, zatrudnianie cudzoziemców, szkolenia, KFS oraz dotacje,
  - możliwości pozyskania środków i pracowników jakie oferują partnerzy urzędu.
 • 16:00 Pożegnanie gości i zakończenie Targów
Artykuł sponsorowany

Zdjęcia (3)


Pozostałe