Odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę dobiega końca

  • 2.09.2016, 10:15 (aktualizacja 20.01.2017 20:23)
  • powiat mielecki
Podziel się:
Odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę dobiega końca powiat mielecki
Trwa odbudowa mostu przez rzekę Babulówkę w miejscowości Dębiaki. powiat mielecki uzyskał dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwietniu przyznał promesy na realizację zadań 
z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Do powiatu mieleckiego trafiło wsparcie w kwocie 540 tys. zł. Dofinansowanie przeznaczone jest na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015. Dzięki pozyskanym przez Samorząd powiatu mieleckiego środkom, renowacja mostu przez rzekę Babulówkę w ciągu drogi powiatowej Tuszów Narodowy- Sarnów – Ostrowy Baranowskie w miejscowości Dębiaki jest już niemal na ukończeniu. 

- W tej chwili odbudowa obiektu zbliża się ku końcowi. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, więc niedługo most zostanie oddany do użytku mieszkańców i kierowców – powiedział starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła tuż po wizytacji na miejscu odbudowy mostu. 

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu została firma FPHU REMOST Józef Siry i wspólnicy sp.j., 39-200 Dębica. Całkowity koszt inwestycji to 688 556,53 zł. 

powiat mielecki

Zdjęcia (1)Pozostałe