Wściekli na MZBM

  • 06.04.2019, 16:56 (aktualizacja 06.04.2019, 17:10)
  • Red.

Podziel się:

Oceń:

Wściekli na MZBM
Choć prezes spółki, Jan Myśliwiec, został zawieszony w obowiązkach i w stanie tym pozostanie przez najbliższe miesiące, to życie toczy się przecież dalej i mieszkańcy bloków należących do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych mają swoje problemy i pytania, na które chcieliby usłyszeć odpowiedzi

Wielu mieszkańców nie do końca rozumie decyzje byłych władz spółki, decyzje, które wpływają bezpośrednio na mieszkańców, a raczej na ich kieszenie... Jedna z kontrowersji, zgłoszona przez wspólnotę z ulicy Solskiego, dotyczyła zatrudniania nowych pracowników, którzy - zdaniem mieszkańców - nie są niezbędni, a wpływają na wysokość czynszów. Kolejną kwestią było ogrzewanie mieszkań w zimie. Mieszkańcy bloków mieli skarżyć się, że jest za gorąco, kaloryfery nastawione są na zbyt wysoką temperaturę i prosili, by przekazać ich prośbę Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej. Ich prośby nie zostały wzięte pod uwagę, co odbija się na wysokości rachunków za ogrzewanie. Mieszkańcy skarżą się też na obecność w rachunkach tak zwanej "wody utraconej", która liczy się jak ścieki, czyli za wyższą stawkę. 

W odpowiedzi na naszą prośbę o wyjaśnienia MZBM udzielił informacji.

 

Miejski Zakład Budynków Mieszkalnych udzielił następującej odpowiedzi na zapytania mieszkańców.

1. Wspólnota Mieszkaniowa Budynku Solskiego 4 nie zatrudnia żadnego pracownika. MZBM Sp. z o.o. w Mielcu w ostatnim czasie również nie zatrudniała żadnego pracownika do obsługi wspólnot mieszkaniowych.

2. Energia cieplna dostarczana jest do budynku Wspólnoty Mieszkaniowej Solskiego 4 w oparciu o umowę zawartą z MPEC Sp. z o.o. w Mielcu, w której określono wielkość zamówionej mocy cieplnej. Zmniejszenie wielkości zamówionej mocy cieplnej dla budynku może być dokonane raz w roku kalendarzowym, począwszy od dnia 1 września każdego roku.

Do MZBM Sp. z o.o. nie dotarło żadne pismo informujące o konieczności zmniejszenia zamówionej mocy cieplnej. Również na zebraniu członków Wspólnoty Mieszkaniowej w dniu 11 marca 2019 roku nie podjęto uchwały o konieczności ograniczenia zamówionej mocy.

Dodatkowo informujemy, że wszystkie mieszkania w budynku Solskiego 4 wyposażone są w zawory termostatyczne, które pozwalają każdemu mieszkańcowi dostosować temperaturę do swoich potrzeb.


3. Zgodnie z umową na dostawę wody – odprowadzanie ścieków zawartą z MPGK Sp. z o.o. w Mielcu podstawą do określenia ilości ścieków doprowadzanych przez dostawcę ścieków do kanalizacji jest ilość wody pobranej przez odbiorcę wody z sieci dostawcy wody.

Problem z bilansowaniem wody przy rozliczeniach pomiędzy dostawcą wody a wspólnotami mieszkaniowymi pojawił się od czasu wprowadzenia do rozliczeń indywidualnych wodomierzy mieszkaniowych. Suma obciążeń za wody i ścieki nie może być wyższa od kosztów ponoszonych przez wspólnotę na rzecz dostawcy. Różnicę pomiędzy wskazaniami wodomierza głównego a sumą wskazań wodomierzy odliczających w poszczególnych mieszkaniach zgodnie z uchwalonym przez Wspólnotę Regulaminem rozliczeń kosztów dostawy wody i odprowadzania ścieków rozlicza się współczynnikiem korygującym.

 

 

Red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
oczko
oczko 07.04.2019, 11:25
W kwestii nadmiernego ogrzewania mieszkań w zimie - to należy wszystkim mieszkańcom zamontować głowice termostatyczne z odczytem zużytej energii cieplnej. Dodatkowo ocieplenie budynku i wymiana okien. Wtedy każdy z mieszkańców zapłaci tyle ile faktycznie zużyje.

Pozostałe