Tymuła i Smaczny w jednej radzie - może być ciekawie!

  • 05.04.2019, 08:15

Podziel się:

Oceń:

Tymuła i Smaczny w jednej radzie - może być ciekawie! Fot. AŁ
Podczas wtorkowej powiatowej sesji radni wybrali składy rad społecznych mieleckiego pogotowia i szpitala. Do szpitalnej rady trafili zagorzali przeciwnicy polityczni: Zbigniew Tymuła i Józef Smaczny.

Na lutowej sesyjnej dyskusji na temat złej sytuacji finansowej mieleckiego szpitala doszło do ostrej wymiany zdań między wspomnianymi radnymi. Dlatego ich obecność w jednej radzie społecznej może być powodem do dalszych burzliwych dyskusji.

Składy dotychczasowych rad społecznych pogotowia i szpitala wygasły 26 marca. Obie rady będą liczyć po osiem osób, w tym: po jednej osobie tj. przewodniczącym wskazanym przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, po jednej osobie wskazanej przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart oraz po sześć osób wskazanych przez Radę Powiatu Mieleckiego.

Na czele Rady Społecznej działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu stanie Andrzej Bryła. Osobą desygnowaną przez Wojewodę Podkarpackiego będzie Fryderyk Kapinos. Wśród członków rady społecznej znajdą się także: Jacek Juwa, Łukasz Kapinos, Paweł Pazdan, Dorota Ciuba, Michał Deptuła i Józef Piątek.  Skład ten rada powiatu zaakceptowała większością 16 głosów za, przy sześciu głosach wstrzymujących się.

Taki sam był wynik głosowania dotyczącego ustalenia składu Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Jej przewodniczącym, wskazanym przez starostę mieleckiego, będzie Andrzej Chrabąszcz, osobą desygnowaną przez wojewodę – Zbigniew Tymuła. Kolejnymi członkami wybrano: Józefa Smacznego, Huberta Skalskiego, Zbigniewa Działowskiego, Grzegorza Tychanowicza, Henryka Niedbałę i Andrzeja Głaza.

Pierwsze posiedzenia nowo wybranych rad odbędą się 11 kwietnia br.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe