[STRAJK NAUCZYCIELI] Nie wszyscy rodzice wiedzą, co mają zrobić 8 kwietnia z dziećmi

  • 04.04.2019, 21:54 (aktualizacja 04.04.2019, 22:08)

Podziel się:

Oceń:

[STRAJK NAUCZYCIELI] Nie wszyscy rodzice wiedzą, co mają zrobić 8 kwietnia z dziećmi Fot. AŁ
Jeżeli w poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli, rodzice nie muszą posyłać swoich dzieci do szkoły. Nie każdy może jednak sobie na taką ewentualność pozwolić. Wielu rodziców nie wie, jak tego dnia ma postąpić.

W niektórych szkołach rodzice muszą się deklarować, czy w przypadku strajku przyślą swoje dzieci do szkoły. Do kiedy ewentualny strajk potrwa - nie wiadomo.

W związku z tą sytuacją publikujemy Komunikat Podkarpackiego Kuratora Oświaty: 

TREŚĆ KOMUNIKATU:

W związku z pytaniami rodziców przypominam, że:

1. Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki i z tego obowiązku nie zwalnia go przystąpienie nauczycieli do strajku.
2. Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia.
W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o trudnościach w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych rodziców dzieci i uczniów w formie np. oświadczenia, ogłoszenia na stronie www przedszkola/szkoły, wiadomości w e-dzienniku. Jednak zawiadomienie nie może sugerować rodzicom nieposyłania dzieci do przedszkola, do szkoły w tym czasie.

Zapewnienie opieki ma się odbywać zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno —wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

3. Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.
Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, o przystąpieniu nauczycieli do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, rodzic powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego oraz kuratora oświaty ([email protected])


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Nauczyciel
Nauczyciel 06.04.2019, 17:06
Piszcie prawdę .bo ja nie strajkuję
Proszę podać liczbę strajkujących i ogólem nauczycieli.

Pozostałe