Kim jest nowy dyrektor mieleckiego szpitala? "Tam, gdzie pracował, miał dobrą opinię..."

  • 02.04.2019, 10:28 (aktualizacja 02.04.2019, 17:08)
  • MW

Podziel się:

Oceń:

Kim jest nowy dyrektor mieleckiego szpitala? "Tam, gdzie pracował, miał dobrą opinię..." Fot. SzB Józef Więcław - po prawej.
To Józef Więcław, magister inżynier rolnictwa, były dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Przez cztery kadencje pełnił też funkcję radnego powiatowego.

Nowy dyrektor podjął obowiązki z dniem 1 kwietnia, by jak najszybciej rozpocząć działania, bo każdy dzień to strata dla szpitala. Jak stwierdził starosta Stanisław Lonczak, Józef Więcław wykazał się dużą wiedzą i doświadczeniem.

- Tam, gdzie pracował, miał dobrą opinię, nie było konfliktu z pracownikami, szpitalowi nie groziło zakłócenie funkcjonowania.. Chcielibyśmy, żeby podobnie było w Mielcu, żeby szpital tak funkcjonował, żeby pacjenci i pracownicy nie mieli powodów do protestu - wyjaśniał Lonczak.

Starosta przyznał, że najważniejsze jest doświadczenie nowego dyrektora i umiejętność rozeznania się z przyczynach kłopotów szpitala, a nie jego przeszłość polityczna. Więcław był bowiem działaczem m.in Związku Młodzieży Socjalistycznej, a od 1976 Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Pełnił mandat radnego Gminnej Rady Narodowej. W 1985 uzyskał mandat posła na Sejm PRL IX kadencji

- Są ugrupowania gdzie są byli prominentni działacze PZPR- u i nic się nie dzieje. Nie to było kryterium. Ma to być fachowiec, by jego misja ratowania szpitala się powiodła- wypunktował Lonczak.

MW

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe