Tygodnik Regionalny Korso nr 13/2019

  • 01.04.2019, 16:59
  • Szymon Burek

Podziel się:

Oceń:

Tygodnik Regionalny Korso nr 13/2019
Tylko 10 dni zostało do kolejnej dużej akcji protestacyjnej o nazwie "Blokada", przeciwko działalności firmy Kronospan w Mielcu. Trwają zakrojone na szeroką skalę działania informacyjne o proteście. Jedni wieszają na mieście plakaty i banery, a inni pod osłoną nocy niszczą je i zrywają. Wojna trwa.

Śmierć kobiety w budynku biurowym
28 marca (czwartek) w budynku biurowym na mieleckiej starówce zmarła kobieta. Ratownikom nie udało się przywrócić czynności życiowych.

 

Wściekli na MZBM
Choć prezes spółki, Jan Myśliwiec, został zawieszony w obowiązkach i w stanie tym pozostanie przez najbliższe miesiące, to życie toczy się przecież dalej i mieszkańcy bloków należących do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych mają swoje problemy i pytania, na które chcieliby usłyszeć odpowiedzi.

 

Mielec a deklaracja LGBT+
Po tym, jak prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+, różne samorządy miejskie uchwalają swoje stanowiska w tej sprawie. Głównie są to deklaracje, że dany samorząd nie chce w swojej gminie przyjęcia tego dokumentu. Jak będzie w Mielcu? Mielecki bloger Andrzej Talarek apeluje do mieleckich radnych, aby stanowczo sprzeciwili się deklaracji LGBT+.

 

Kolizja drogowa z udziałem saren
Do nieszczęśliwego zderzenia doszło 30 marca w miejscowości Borki Nizińskie. Na jezdnię, prosto pod koła samochodu, wbiegło stado saren. Jedno zwierzę nie przeżyło.

 

Grzegorz Braun w Mielcu
Lider Konfederacji Grzegorz Braun potwierdził, że będzie liderem podkarpackiej listy w najbliższych wyborach do europarlamentu.

 

Sprawdzamy majątki prezesów Spółek Miejskich i Zakładów Samorządowych w Mielcu i Powiecie Mieleckim. 

Szymon Burek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korso.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe